Rengeteg brazil mondhat nemet a koronavírus-oltásra, amiből még nagy gond lehet
Jair Bolsonaro, a brazil elnök nyilatkozata egy kisebb lavinát indított be, ami a vártnak megfelelően a társadalomra is kihatott. Ez pedig visszafordíthatatlan lehet.
Jair Bolsonaro, a brazil elnök nyilatkozata egy kisebb lavinát indított be, ami a vártnak megfelelően a társadalomra is kihatott. Ez pedig visszafordíthatatlan lehet.
Bolsonaro nagyon sok negatív kritikát kapott a brazil járványkezelés miatt. Brazíliában eddig több mint 4.1 millióan fertőződtek meg, és emellett 126 686 áldozatot követelt a koronavírus. A harmadik helyen állnak, miután vasárnap India megelőzte őket a sorban.
A brazil elnök az elmúlt héten többször is hangsúlyozta, hogy az oltásokat nem fogja kötelezővé tenni, mert ez az egyén döntése, hogy beadatja-e magának a vakcinát. Több ellenzéki politikus is nekiesett az ország vezetőjének a médián keresztül a kijelentése miatt.
A politikusok szerint ezzel Bolsonaro ismét zavart fog okozni a társadalomban, és nem szabadna annak a lehetőségéről beszélni, hogy a vakcinák beadása az egyén döntése vagy sem, mivel jól láthatóak a számok, amik több mint aggasztóak.
Természetesen eddig is voltak olyanok, akik ódzkodtak az oltásoktól, amikre még hónapokat kell várni. Vannak, akik nem teljesen bíznak a vakcina biztonságában és hatékonyságába, valamint néhányan az olyan összeesküvés-elméletekben hisznek, mint a génmanipuláció, vagy egy chip beültetése.
Nemrég készült egy felmérés egy civil szervezet által, ami érdekes tényekre mutatott rá. A közvélemény-kutatás részeként 1000 embernél tették fel a kérdéseket az ország különböző területein.
5% mondta azt, hogy semmilyen körülmények között nem akarják a vakcinát, míg további 20% jelezte, hogy nem kíván élni a lehetőséggel – derült ki az Estado de S. Paulo vasárnapi cikkéből, amiről a CNA is beszámolt.
34%-ot tett ki, akik idegenkednek az oltástól. 25-34 éves korosztályba tartozott ez a több mint 30%. 36%-uk pedig evangélikus keresztény. 75% lehet az, akik oltást fognak kapni, ami egyszerre nagy és kis szám, hiszen a maradék százalék résztvevői ebben az esetben folyamatosan fertőzhetik egymást.
A felmérést azután készítették, hogy az elnök lebecsülte a koronavírus kitörésének súlyosságát, és megismételte, hogy a COVID-19 oltások nem lesznek kötelezőek, amikor azok elérhetővé válnak. Ez pedig súlyos problémákhoz vezethet.
Bekövetkezett: már nem Brazília a második legfertőzöttebb ország