Hiába a koronavírus, és a növekvő számok, választást hirdetnek: a fertőzöttek is szavazhatnak
A távoli ország lakosai csütörtökön útra keltek, hogy szavazhassanak, amivel nem mindenki ért egyet, hiszen ez potenciális vírusveszélyt jelent.
A távoli ország lakosai csütörtökön útra keltek, hogy szavazhassanak, amivel nem mindenki ért egyet, hiszen ez potenciális vírusveszélyt jelent.
A jamaicai lakosok csütörtökön a választási urnákhoz indultak, miközben a koronavírus-fertőzések száma egyre magasabb értékeket mutatnak. A kormány azonban úgy vélte, ez is megfelelő időpont arra, hogy választásokat tartsanak.
Várhatóan a kormányzó munkáspárt megtartja a hatalmát. Reggel 7 órakor nyitották meg a szavazásokat a szavazásra jogosult 1.9 millió ember előtt. Andrew Holness miniszterelnök bizakodó, mert úgy gondolja, hogy az emberek érdekeit nézik, különösen ebben a nehéz helyzetben.
Holness reméli, hogy a közvélemény megjutalmazza őket azért, mert takarékosak, és figyelembe vették a személyes, valamint a nemzeti érdekeket. A miniszerelnök több olyan kritikát is kapott, miszerint a politikát a közegészségügy fölé helyezte azzal a döntésével, hogy a választásokat akkor tartja meg, amikor a számok egyre nagyobbak a COVD-19 járványban.
Az elmúlt hétvégén a politikus azzal védekezett, hogy a járvány csak akkor ér véget, ha széles körben elterjednek az oltóanyagok. Emellett szerinte Jamaicát az egyik olyan országnak tekintik, ami rendkívül jól kezelte a járványt.
Jamaica alig kevesebb mint 3000 koronavírus-esetet regisztrált. A halottak száma 24. Augusztus eleje óta azonban a fertőzések száma megháromszorozódott, amikor az ország ünnepet tartott a függetlenség jegyében.
Miután egyre nagyobb volt az aggodalom és a kritika a választásokkal kapcsolatos tevékenységek kapcsán, amik tovább fokozzák a vírus terjedését, Holness felfüggesztette a saját kampányát. Christopher Tufton egészségügyi miniszter szerint ez egy üzenet volt a miniszterelnöktől, hogy ebben a helyzetben ez a helyes magatartás. A kritikusok szerint az intézkedések már túl későn érkeztek, és azok amúgy sem értek sokat.
Minden választópolgár köteles maszkot viselni, akiket hőmérsékleti tesztek alá vetnek, valamint a szavazóhelyiségbe való belépés előtt fertőtleníteniük kell a kezeiket, és kötelesek betartani a társadalmi távolságot.
Azok, akik megfertőződtek a vírussal, csak akkor hagyhatják el az otthonaikat, és adhatják le a szavazataikat, amikor a szavazókörök lezárulnak. Maszkot, arcvédőt, kesztyűt és eldobható ruhát kell viselniük. Vannak, akik szerint ezeknek az embereknek nem szabadna szavazniuk, mert potenciális veszélyt jelentenek, hiszen nem mindenki fog maszkot é kesztyűt viselni. Számolt be a részletekről a CNA.