Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Újabb gyógyszergyár kezdte meg a koronavírus-vakcinájuk embereken való tesztelését

A francia gyógyszeripari vállalat csütörtökön bejelentette, hogy egy lépéssel közelebb kerültek a potenciális védőoltás megalkotásához, mivel nekiálltak az első és a második fázisú humán kísérleteknek.

...svg content...Moszkva, 2020. augusztus 13. Az Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI) által közreadott képen az új koronavírus okozta betegség, a Covid-19 elleni oltóanyag, a Gam-Covid-Vak elõállításán dolgoznak az orosz Nyikolaj Gamaleja Nemzeti Járványügyi és Mikrobiológiai Kutatóintézet moszkvai laboratóriumában 2020. augusztus 6-án. A vírus ellen a világon elsõként bejegyzett vakcina árusítását a tervek szerint augusztusban elkezdik Szputnyik V néven. MTI/Oroszországi Közvetlen Befektetési Alap (RFPI)
Külföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A francia gyógyszeripari vállalat csütörtökön bejelentette, hogy egy lépéssel közelebb kerültek a potenciális védőoltás megalkotásához, mivel nekiálltak az első és a második fázisú humán kísérleteknek.

A párizsi székhelyű cég az embereken történő vizsgálatokat összesen 11 amerikai helyszínen fogja elvégezni. Az első, illetve második fázisú tesztek során 440 egészséges, 18-49 év közötti, valamint 50 év feletti önkéntesen nézik meg, miként hat szervezetükre a kifejlesztett ellenszérum. Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

A Sanofi a GlaxoSmithKline-nal együttműködve decemberre várja az előzetes eredményeket, amelyek után elkezdhetik az utolsó, harmadik fázisú klinikai ellenőrzéseket, így jövő év első felére véglegesen elkészülhet a COVID-19 elleni vakcinájuk.

A WHO legfrissebb adatai alapján jelenleg több mint 175 lehetséges vakcinajelölttel zajlanak a kísérletezések, leghamarabb ősz végén derülhet ki, ezek közül melyik kerülhet tömeggyártásba, illetve melyiket vethetik be élesben is a teljes lakosság körében.

A Sanofi alelnöke, John Shiver bizakodó a készítményükkel kapcsolatban, szerinte csak előnyük származhat abból, hogy kicsit késve kezdték meg a vizsgálatokat a többiekhez képest:

„Nem baj, hogy el vagyunk maradva, hiszen ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy hatástalan lenne végül a szer. Senki sem tudja, kié lesz a legjobb megoldás, így tovább folytatjuk a megkezdett munkát.”

A Sanofi kapásból kétfajta vakcinát is fejleszt – az egyikhez influenzaoltást, valamint a GlaxoSmithKline adjuvánsát használják, a másik pedig egy hírvivő RNS alapú technológia.

Shiver elmondta, szeretnék a lehető legvegyesebb módon kiválogatni a résztvevőket, hogy minden rassz, etnikum, nem és korosztály is képviseltethesse magát a teszteléseken, ezáltal sokkal tisztább képet kaphatnak arról, mennyire effektív az oltóanyaguk.

„Az idősebb, 50 év feletti emberek általában nem reagálnak annyira jól a vakcinákra, ezért 140 önkéntesen fogjuk megvizsgálni, milyen összetétel lenne számukra a legalkalmasabb.”

tette hozzá az alelnök.

A Sanofi mindeközben már a harmadik fázishoz elengedhetetlen 30 ezer önkéntes toborzását is elindította, ami előreláthatólag decemberben rajtolhat el. A vállalatot egyébként 2,1 milliárd dollárral támogatta az Egyesült Államok az Operation Warp Speed program keretein belül, amelynek értelmében 100 millió dózist le is foglalt magának az amerikai kormány a jövőbeni védőoltásból.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/koronavirus-ujabb-europai-orszagban-emelkedett-rekordszintre-a-fertozottek-szama/

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.