Újabb gyógyszergyár kezdte meg a koronavírus-vakcinájuk embereken való tesztelését
A francia gyógyszeripari vállalat csütörtökön bejelentette, hogy egy lépéssel közelebb kerültek a potenciális védőoltás megalkotásához, mivel nekiálltak az első és a második fázisú humán kísérleteknek.
A francia gyógyszeripari vállalat csütörtökön bejelentette, hogy egy lépéssel közelebb kerültek a potenciális védőoltás megalkotásához, mivel nekiálltak az első és a második fázisú humán kísérleteknek.
A párizsi székhelyű cég az embereken történő vizsgálatokat összesen 11 amerikai helyszínen fogja elvégezni. Az első, illetve második fázisú tesztek során 440 egészséges, 18-49 év közötti, valamint 50 év feletti önkéntesen nézik meg, miként hat szervezetükre a kifejlesztett ellenszérum.
A Sanofi a GlaxoSmithKline-nal együttműködve decemberre várja az előzetes eredményeket, amelyek után elkezdhetik az utolsó, harmadik fázisú klinikai ellenőrzéseket, így jövő év első felére véglegesen elkészülhet a COVID-19 elleni vakcinájuk.
A WHO legfrissebb adatai alapján jelenleg több mint 175 lehetséges vakcinajelölttel zajlanak a kísérletezések, leghamarabb ősz végén derülhet ki, ezek közül melyik kerülhet tömeggyártásba, illetve melyiket vethetik be élesben is a teljes lakosság körében.
A Sanofi alelnöke, John Shiver bizakodó a készítményükkel kapcsolatban, szerinte csak előnyük származhat abból, hogy kicsit késve kezdték meg a vizsgálatokat a többiekhez képest:
A Sanofi kapásból kétfajta vakcinát is fejleszt – az egyikhez influenzaoltást, valamint a GlaxoSmithKline adjuvánsát használják, a másik pedig egy hírvivő RNS alapú technológia.
Shiver elmondta, szeretnék a lehető legvegyesebb módon kiválogatni a résztvevőket, hogy minden rassz, etnikum, nem és korosztály is képviseltethesse magát a teszteléseken, ezáltal sokkal tisztább képet kaphatnak arról, mennyire effektív az oltóanyaguk.
A Sanofi mindeközben már a harmadik fázishoz elengedhetetlen 30 ezer önkéntes toborzását is elindította, ami előreláthatólag decemberben rajtolhat el. A vállalatot egyébként 2,1 milliárd dollárral támogatta az Egyesült Államok az Operation Warp Speed program keretein belül, amelynek értelmében 100 millió dózist le is foglalt magának az amerikai kormány a jövőbeni védőoltásból.
Ne hagyd ki: