Észak-Korea további három kémműholdat indít útjára 2024-ben
A jelentések szerint Észak-Korea tartja magát az ígéretéhez, és 2024-ben újabb kémműholdakat indít útjára.
Mint arról korábban beszámoltunk, Észak-Korea sikeresen pályára állította az első kémműholdját. Az akciót megelőzően volt pár sikertelen próbálkozása az elzárt ázsiai hatalomnak, majd nem sokkal a pályára állítását követően többek között amerikai objektumokról is készítettek felvételeket, bizonyítván, működik a fejlesztésük.
Észak-Korea figyelmeztetett, bármilyen külső behatás éri egy harmadik fél részéről az eszközüket, azt hadüzenetnek fogják fel. Hozzátették, adott esetben készek megsemmisíteni az USA kémműholdjait, amiből nem egy van odafent. Az állami média vasárnap arról számolt be, hogy Észak-Korea 2024-ben további három kémműholdat indít, miközben már Dél-Korea is megtette ezt, nem sokkal az északiak után.
Észak-Korea ezzel párhuzamosan folytatja a rakétatesztjeit, és egy olyan interkontinentális rakétával is rendelkeznek, amivel támadást tudnának indítani az USA ellen. A KCNA nagy sikernek tartja a kémműholdjuk fellövését, amivel felderítést végeznek. Ehhez az eszközhöz csatlakozik további három 2024-ben, de pontos időpontokat nem közöltek a fellövésekről.
Kim Dzsong Un észak-koreai azt mondta, az USA régóta okozója és súlyosbítója a politikai instabilitásnak a Koreai-félszigeten, és az év vége felé közeledve is különböző típusú katonai fenyegetést jelent számukra. Az USA teljes vállszélességgel kiáll Dél-Korea és Japán mellett, akik erősen tartanak Észak-Koreától. A CNA azt írja, a hónap elején egy amerikai atom-tengeralattjáró futott be a dél-koreai Busan kikötővárosba, miközben Washington nagy hatótávolságú bombázóival Szöullal és Tokióval közös gyakorlatokat hajtott végre.
Észak-Korea ezt is fenyegetésnek vette, és közölték, ha megtámadják őket, garantáltan atomcsapással fognak válaszolni. Emiatt Kim felszólította hadseregét a háborús előkészületek fokozására. Kim az ellenőrizhetetlen válsághelyzetre hivatkozva azt mondta, a továbbiakban nem törekszik a békére és az újraegyesítésre Dél-Koreával, szerinte ezért az egész helyzetért Szöul és Washington a felelős. Észak-Korea első embere a kialakult helyzet miatt elrendelte a külpolitikai rendszerek átalakítását, hogy teljesen mást irányt vegyenek Dél-Koreával.