Az USA kormánya szerint a Google illegális eszközökkel érte el az egyeduralmat
Egymásnak esett a politika és a keresőóriás.
Nagyszabású per indult egy washingtoni bíróságon, miután az Egyesült Államok kormánya azzal vádolta meg a Google-t, hogy tisztességtelen eljárások sorozatával épített ki monopóliumot a keresők piacán.
Az Igazságügyi Minisztérium érvei alapján a Google olyan megállapodásokat kötött a mobilgyártókkal és böngészők fejlesztőivel, melyekkel biztosíthatták, hogy a saját keresőmotorjuk legyen az alapértelmezett a különböző eszközökön.
A védelem egészen mást állít
A per szerint a Google évente tízmilliárd dollárnak megfelelő összegeket fizetett a piaci szereplőknek – mint például az Apple, vagy éppen a Mozzila, hogy visszaszorítsa a riválisokat, és egyeduralkodók maradhassanak a keresők körében – írja a CNA.
A tárgyalás során kedden és szerdán is tanúkat idéztek be annak bizonyítására, hogy a Google már a 2000-es évek közepén arra törekedett, hogy a különböző eszközökön alapértelmezett maradhasson a kereső.
A kormány szerint a Google ezzel azt a célt tűzte ki maga elé, hogy a keresőkben megjelenő hirdetési felületekkel járó bevételeket kisajátítsák. A Google ügyvédje, John Schmidtlein ugyanakkor nyitóbeszédében úgy vélekedett, hogy a kormány téved, a keresőmotor pedig a minősége miatt ennyire népszerű.