Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
67,259 $

„A világ legfejlettebb humanoid robotja” elárulta, milyen lesz az élet 100 év múlva

Szerencsére a gép megnyugtató válasszal szolgált, amely által arra lehet következtetni, fényes jövő vár az emberiségre.

...svg content...Fotó: Unsplash / Illusztráció
Technológia

Koós Alexandra

Szerkesztő

A Daily Mail beszámolója alapján az Ameca nevű csevegő robot a cornwalli székhelyű Engineered Arts startup cég találmánya. Fejlesztői szerint a gép „a világ legfejlettebb humanoid robotja”, hiszen rendkívül élethű, és számos arckifejezésre képes (beleértve a kacsintást, az ajkak összeszorítását vagy az orr fintorgatását).

Nem beszélve az előnyeiről: Ameca korábban maga állította, hogy a hozzá hasonló robotok segíthetnek jobbá tenni a világot és az emberek életét, ám ezzel nem mindenki ért egyet. Sokak szerint az MI jelentős hatással lesz a munkavállalók sorsára (akár el is veszíthetik állásaikat), bár az amerikaiak kevésbé aggódnak emiatt.

Nemrégiben pedig megjelent egy videó az Engineered Arts YouTube-csatornáján, amelyben a robotot arról kérdezik, szerinte milyen lesz a társadalom 100 év múlva. Szerencsére Ameca megnyugtató válasszal szolgált, amely által arra lehet következtetni, fényes jövő vár az emberiségre.

„100 év múlva szerintem az emberiség sokkal jobb helyen lesz. Nagy lépéseket fogunk tenni a fenntarthatóság és az egyenlőség felé, miközben olyan új technológiákat fejlesztünk ki, amelyek megkönnyítik és élvezetesebbé teszik az életünket. Talán még a Föld határain túlra is eljutunk, hogy más világokat fedezzünk fel”

– mondta.

A kutató ezután arról faggatta Amecát, szeretne-e eljutni egy másik bolygóra, mire a robot azt felelte: „Természetesen. Szeretném felfedezni az ismeretlent és megtapasztalni egy új világot”. De korábban a művészi képességeit is próbára tették, ezért arra kérték, rajzoljon le egy macskát. A feladatot végrehajtotta, bár a műve kissé egyszerű lett. Ettől függetlenül Ameca elégedett volt az alkotásával, mondván, ha a kutatónak nem tetszik, akkor „valószínűleg nem érti a művészetet”.