Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,20 Ft
Euró
386,39 Ft
Font
451,35 Ft
Bitcoin
66,831 $

FIFA: 300 sértő kommentet talált az AI a 2022-es labdarúgó-vb ideje alatt

A FIFA számolt be arról, hogy a 2022-es foci-vb ideje alatt a mesterséges intelligenciát hívták segítségül, hogy kiszűrje a gyűlölködő kommenteket: a projekt sikeres volt, ugyanis több mint 300 személyt azonosítottak.

...svg content...Fotó: MTI/EPA/Nusad Szekkajil
Technológia

Borbély Fanni

Szerkesztő

Az ESPN jelentése szerint a FIFA vasárnap arról számolt be, hogy a 2022-es világbajnokságon a játékosokat célzó, a közösségi médiában elkövetett visszaélések nyomon követésére mesterséges intelligenciát alkalmazó projekt több mint 300 személyt azonosított, akiknek adatait átadják a bűnüldöző hatóságoknak.

A vezető szerv jelentésében megosztotta, az emberek „gyalázkodó, diszkriminatív, fenyegető bejegyzéseket vagy kommenteket” tettek olyan platformokon, mint a Twitter, Instagram, Facebook, TikTok és YouTube. A FIFA kiemelte, számos erőfeszítést tettek a játékosok és a hivatalos személyek védelmére a Katarban megtartott esemény ideje alatt. Soron kívül A napsütés mellett heves zivatarokra és viharos szélre is van kilátás kedden

A FIFA és a játékosok globális szakszervezete, a FIFPRO által közösen létrehozott projekt kapcsán kiadott friss jelentés szerint az ilyen jellegű visszaélések száma a Franciaország-Anglia negyeddöntő mérkőzés alatt ugrott meg leginkább. A sértő bejegyzések és kommentek azonosítására és elrejtésére pedig a mesterséges intelligenciát alkalmazták.

Az AI számos olyan bejegyzést és kommentet szűrt ki, és rejtett el a közösségi médiaplatformokon, melyekben a játékosokat, illetve a játékosok családját fenyegették, gyakran oly módon, hogy „ha visszatérnek” az általuk képviselt országba, vagy oda, ahol futballoznak, súlyos következményekre számíthatnak.

Az is kiderült, hogy a projekt során mintegy 20 millió posztot és kommentet vizsgáltak át, s ezek közül több mint 19 ezer bizonyult sértőnek, vagy gyalázkodónak. Több mint 13 ezer jelentést küldtek a Twitternek, melyekben kérték, hogy a platform intézkedjen. Az „azonosítható gyalázkodások” 38 százaléka európai, míg 36 százaléka dél-amerikai fiókoktól származott.