Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Russell 4 centire volt a faltól a Monacói Nagydíj időmérőjén (videó)

Russell 4 centire volt a faltól a Monacói Nagydíj időmérőjén (videó)

Russell 4 centire volt a faltól a Monacói Nagydíj időmérőjén (videó)
Fotó: George Russell, a Mercedes brit versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Monacói Nagydíjának időmérő edzésén a monte-carlói pályán 2023. május 27-én. MTI/EPA pool/Christian Bruna

Max Verstappen sokkal biztonságosabb ívet választott az első kanyar bevételére, addig George Russell messze többet kockáztatott.

Max Verstappen egyre nagyobb előnyre tesz szert a Forma-1 2023-as szezonjában, és reálisan csak a csapattársa, Sergio Pérez állíthatja meg. Kicsi az esély arra, hogy mindez megtörténjen, így enyhe túlzással a kezében érezheti a harmadik F1-es címét.

A cikk a videó után folytatódik

A Red Bull előnye még nagyobb a csapatok bajnokságában, és a teljesítményt tekintve sincs egy olyan csapat, mely nyomást tudna helyezni rájuk. Az Aston Martin, a Mercedes és a Ferrari sem bír velük, így papíron igen hamar eldőlhetnek a dolgok.

Ettől még sok izgalmas futam várhat ránk, és láthattuk, hogy Monacóban sem volt okunk unatkozni, noha a hercegségi egy olyan pálya, ahol sokszor szinte lehetetlen előzni, legalábbis rettentően nehéz.

A Forma-1-ben mindig vannak újítások, hogy érdekesebbé, látványosabbá tegyék a sportot. Monacóban például azt is láthattuk, hogy centire pontosan milyen közel voltak a versenyzők a falakhoz.

George Russell nem viccelt, mindössze 4 centire volt az ütközéstől az időmérő edzésen, addig a pole-ból indult Verstappen biztonságosabb utat választott. A különbség jól látható, mindenképpen nézzétek meg az extra videót róla.