Felszállt Kína első saját fejlesztésű utasszállító repülőgépe
A 164 utas szállítására alkalmas repülőgépet a Comac gyártja, bár számos alkatrészét külföldről szerzik be, többek között a hajtóművet is.
Kína első saját fejlesztésű utasszállító repülőgépe, a Comac C919 vasárnap, a sanghaji Hungcsiao repülőtérről indult első útjára, fedélzetén 130 utassal. Mindez egy jelentős lépés az ország azon célja felé, hogy felvegye a versenyt nyugati riválisaival a levegőben.
A CNA szerint a China Eastern Airlines által üzemeltetett MU9191-es járat helyi idő szerint 10:30-kor szállt fel, majd nem sokkal 12:30 után, zökkenőmentesen megérkezett Pekingbe, amelyet követően egy rövid ünnepséget is tartottak.
Az önellátásra törekvő Peking nagy összegeket fektetett be a Comac C919-es gyártásába, egyúttal azt reméli, hogy a gép képes lesz felvenni a versenyt a népszerű külföldi repülőgépekkel, mint pl. a Boeing 737 Max és az Airbus A320.
Illetve az is kiderült, hogy a 164 utas szállítására alkalmas repülőgépet a Comac gyártja, bár számos alkatrészét külföldről szerzik be, az első példány átadására pedig tavaly decemberben került sor. Öt éven belül 150 modellre tervezik növelni éves gyártási kapacitásukat, ám már most több mint 1200 megrendelésük érkezett erre a típusra.
China's first homegrown passenger jet makes maiden commercial flighthttps://t.co/2zHpEt6L3i pic.twitter.com/EaZcGkPc9z
— Dunya News (@DunyaNews) May 28, 2023