Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,15 Ft
Euró
385,99 Ft
Font
451,62 Ft
Bitcoin
70,838 $

Mikrochipekkel ellenőrizhetik a daganatos betegségek kórlefolyását

Egy olyan módszer kifejlesztésén dolgoznak a kutatók, amely segítségével a rákos megbetegedéseket nehézségek nélkül detektálni lehessen bárminemű beavatkozás nélkül, lehetőlég minél hamarabb.

Tudomány

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Egy olyan módszer kifejlesztésén dolgoznak a kutatók, amely segítségével a rákos megbetegedéseket nehézségek nélkül detektálni lehessen bárminemű beavatkozás nélkül, lehetőlég minél hamarabb.

A tudósok elektronikus chipek előállítását célozták meg, amik a szervezetbe ültetve nyomon követhetik a tumorok növekedését, egyúttal kijavíthatják az esetleges sérüléseket a sejtekben. Soron kívül Halálos verőcei hajóbaleset: így emelték ki a roncsot a Dunából (videó)

Egyetlen problémával szembesültek csupán, mégpedig azzal, hogy mindezt nagyon nehéz úgy végrehajtani, hogy ne okoznának károkat a közelben lévő egészséges szövetekben is.

A fő kihívást tehát nem a daganat növekedésének megfigyelésére alkalmas készülék megalkotása jelenti, sokkal inkább az, hogy az eszközt ne utasítsa el az immunrendszer, és ne betolakodóként azonosítsa, ezáltal káoszt okozva a szervezetben.

Annak érdekében, hogy ezt elérjék, a mesterséges szilícium helyett organikus, rugalmas, biológiai szempontból könnyebben befogadható anyagokat használnak fel, így kisebb a valószínűsége annak, hogy kilöki magából a mikrochipet az emberi test.

„Egy ideje már megfogalmazódott bennünk az ötlet, viszont korábban merev, élettelen mikroelektródákkal próbálkoztunk az agyban, viszont ez a szervünk szerves, élő anyagokból áll, ezért nem csoda, hogy nem úgy működött az egész, ahogyan elterveztük, így más megoldások felé kellett néznünk.”

magyarázta David Martin, a Delaware-i Egyetem professzora.

Martin munkáját a hétfői American Chemical Society Fall 2020 konferencián mutatták be, ahol a szakember elmondta azt is, hogy az elektrosztatikus feltöltődés megakadályozására alkalmazott bevonat is hozzájárulhat a chip károsító hatásainak minimalizálásához.

A chipet embereken még egyszer sem tesztelték, ezért nem meglepő, hogy senkinek az agyába sincs beültetve egy ilyen kütyü, Martin és kollégái azonban azt remélik, hogy nemcsak elméletben, hanem gyakorlatban is működnie kéne a szerkezetüknek.

„Ha sikerülne véghezvinni a kontrollált polimerizációs folyamatokat egy élő organizmusban, azzal komoly előrelépést tehetnénk az orvostudományban.”

tette hozzá Martin.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/apro-keszulek-lenyelesevel-terkepezhetik-fel-az-orvosok-a-gyomrunkat-es-beleinket/

Publicus: Karácsony Gergely magabiztosan vezet

A főpolgármester akkor is győzne, ha Szentkirályi Alexandra vagy Vitézy Dávid visszalép egymás javára.