Korábban arról érkeztek hírek, hogy Hidasnémeti környékén egy vadász kilőtte az M237-es jelölésű farkast , amelyik Svájcból tévedt Magyarország területére április elején, később pedig újabb részletek is napvilágot láttak a sajnálatos eset kapcsán.
A történtek sokakat felháborítottak, ugyanis a közösségi médiában többen is hangot adtak az ezzel kapcsolatos ellenérzéseiknek, Zalatnay Sarolta pedig kijelentette, hogy legszívesebben felpofozná a vadászt , aki az állat halálát okozta.
Soron kívül
Máv: éjszaka helyreállhat a Déli pályaudvart érintő vonalak menetrendje
A peticiok.com oldalon nemrégiben petíciót is indítottak annak érdekében, hogy az elkövető letöltendő börtönbüntetést kapjon, mondván, „ne legyünk következmények nélküli ország” – derül ki a boon.hu beszámolójából.
A szervezőket is támadás érte „Az az ember, aki egy nemzetközi figyelem által követett, minden országban fokozottan védett, többezer kilométert bejárt nagyszerű állatot tudatosan elpusztít, ne úszhassa meg büntetlenül. Érezze a tettének a súlyát. És a büntetése legyen intő példa mindenki másnak is, aki védett és fokozottan védett állatokat gyilkol. Ezért azt kérjük minden, az eljárásban résztvevő és majd ítéletet hozó hatóságtól és bíróságtól, hogy a tettes kapja meg a kiszabható maximális büntetést. És az ne csak felfüggesztett, de ténylegesen letöltendő börtönbüntetés legyen. Egy ilyen ítélet, túl azon, hogy a tettes megbűnhődik a tettéért, intő jel lehet más, hasonló szándékú emberek számára is, és legalább minimálisan javíthat hazánk reputációján, amellyel az ország kifejezheti, hogy hangsúlyosan nem ért egyet ezzel a barbár tettel”
– írják a szervezők. Szombat délelőttig több mint 24 ezren írták alá, ám azóta a szervezőket is támadás érte, mivel sokan úgy érzik, hogy ez beavatkozás az igazságszolgáltatásba, de azzal is megvádolták őket, hogy lincshangulatot gerjesztenek, így inkább frissítették a petíció melletti írásukat.
„Az aláírásgyűjtésnek semmiképpen nem célja bármiféle ’lincshangulat’ gerjesztése. Célja elsősorban nem az ember, hanem a tett elleni tiltakozás. Az aláírásokhoz fűzött kommentek többségéből az érződik, hogy ez átjött, az emberek a farkas elvesztése fölötti fájdalmuknak (és nem kevesen a szégyenérzetnek) adnak hangot, és elsősorban a további hasonló eseteket szeretnék megelőzni. Ugyanakkor a cselekedet nincs magában, annak mégiscsak van egy elkövetője. Ha valamilyen reakciót szeretnénk adni a cselekedetre, azt az elkövetőjén keresztül tudjuk megtenni”
– hangsúlyozták.