Legalább 2 ezer mumifikálódott kosfejre és más felfedezésekre bukkantak Egyiptomban
A New York-i Egyetem ókori világot kutató intézetének küldöttsége szerint ezek áldozati adományok, de szobrokat, papiruszokat, ruhákat, cipőket és egy palotaszerű építményt is találtak.
Néhány régiségügyi tisztviselő szombaton közölte, miszerint legalább 2 ezer mumifikálódott kosfejre és más felfedezésekre bukkantak Abüdoszban, amely az ókori Egyiptom egyik legősibb és leghíresebb szent városa volt.
Az ország turisztikai és régiségügyi minisztériuma által megjelentetett közleményben az áll, hogy mindemellett mumifikálódott anyajuhokat, kutyákat, vadkecskéket, teheneket, gazellákat és mongúzókat találtak, amelyek vélhetően a Ptolemaiosz-korból származnak.
A szakértők szerint ezek áldozati adományok, amelyek II. Ramszesz fáraó halála után mintegy ezer évvel még mindig a fennálló tiszteletet jelzik a helyszínen, hozzátéve, hogy ezen felfedezéseknek köszönhetően további ismeretekre tehetnek szert.
At least 2,000 mummified ram heads dating from Ptolemaic period and palatial Old Kingdom structure uncovered at temple of Ramses II in ancient city of Abydos in southern Egypt, antiquities officials say https://t.co/LXDL7XUSGm
— TRT World (@trtworld) March 26, 2023
Más jelentős felfedezést is tettek
Illetve az is kiderült, hogy a New York-i Egyetem ókori világot kutató intézetének küldöttsége szobrokat, papiruszokat, ruhákat és cipőket talált, de az egyik legjelentősebb felfedezés egy palotaszerű építmény volt.
A misszió vezetője, Sameh Iskander hozzátette, mindez sokat segíthet abban, hogy fel tudják vázolni, a szent város hogyan is festett II. Ramszesz templomának megépítése előtt – derül ki a TRT World beszámolójából.
Ahogy korábban megírtuk, számos érdekesség látott napvilágot az utóbbi időben, például akkor, amikor digitálisan kicsomagolták a 2300 éves, hosszú ideje érintetlen Aranyifjú múmiáját, illetve akkor is, amikor I. Amenhotep fáraó múmiáját vizsgálták.