Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
63,853 $

Kutatás: sok fiatal részt vesz a számítógépes bűnözés valamilyen formájában az EU-ban

Itt a másokról készített intim képek megosztása, a hackerkedés, a trollkodás, a zaklatás, a gyűlöletbeszéd és a digitális kalózkodás is szóba került.

Fotó: Unsplash
Európa

Koós Alexandra

Szerkesztő

Egy EU által finanszírozott felmérés 9 európai országban (Egyesült Királyság, Franciaország, Spanyolország, Olaszország, Németország, Hollandia, Svédország, Norvégia és Románia) talált bizonyítékot arra, hogy a 16-19 évesek körében széles körben elterjedt a kockázatos viselkedés az interneten, illetve a törvényszegés.

Ezt úgy állapították meg, hogy a kutatók 20 féle cselekvés kapcsán tettek fel kérdéseket a 8 ezer válaszadónak, s ennek során a fiatalok majdnem fele bevallotta, hogy elkövetett olyan cselekményt az internetes tevékenységei között, amely törvénybe ütközik. Soron kívül Megható fotóval kívánt boldog anyák napját Orbán Viktor

A hackerkedés és a trollkodás is felmerült

Az Infostart szerint itt a másokról készített intim képek megosztása és hackerkedés is felmerült, ám azt is megállapították, hogy minden 4. tinédzser leselkedett valaki után vagy trollkodott már valakivel az interneten.

Illetve minden 3. válaszadó fért hozzá illegális úton tartalmakhoz, s minden 8. megkérdezett részt vett online zaklatásban, illetve minden 10. fiatal alkalmazott gyűlöletbeszédet vagy követett el hackertámadást – számolt be a The Guardian.

Továbbá minden 5. megkérdezett szextingel, valamint minden 3. fiatal elismerte, hogy digitális kalózkodást követett el, végül pedig az is kiderült, hogy 10-ből 4-en néztek már pornográf tartalmakat a világhálón.

A rizikós és törvénysértő viselkedés válhat normává az interneten

A kutatók attól tartanak, hogy a rizikós és törvénysértő viselkedés válhat normává a kibertérben, amely elsősorban a fiatal férfiakat érinti, ugyanis közel 75% számolt be ilyen jellegű tevékenységről, míg a nők körében ez az arány 65% volt.

„A kutatás azt jelzi, hogy az EU-ban a fiatalok nagy része részt vesz a számítógépes bűnözés valamilyen formájában, olyannyira, hogy az alacsony szintű online bűncselekmények elkövetése és az online kockázatvállalás szinte normalizálódott”

– mondta Julia Davidson, a kutatás társszerzője.

A felmérés szerint a 16-19 évesek fele napi 4-7 órát töltött online, ám 10-ből 4-en napi több mint 8 órát, elsősorban okostelefonon, a legnépszerűbb platformok közé pedig a YouTube, az Instagram, a WhatsApp, a TikTok és a Snapchat került. A legrosszabb eredmények Spanyolországból érkeztek, amelyet Románia, Hollandia és Németország követett.

A Manchester United edzője lehet Tuchel utódja a Bayern Münchennél

Még akár az is megtörténhet, hogy a Manchester Unitednál küszködő edző veszi át a bajor klub irányítását.

Megtalálhatták az amerikai és ausztrál szörfösök holttesteit Mexikóban

Nagy valószínűség szerint a holttestek azok a személyek személyazonosságait rejtik, akik nemrég tűntek el.

56-an meghaltak, 67-en pedig eltűntek a Brazíliát sújtó ítéletidőben

Brazília déli államában, Rio Grande do Sulban a heves esőzések okozta áradások következtében 56 ember életét vesztette, további 67 személyt pedig eltűntként tartanak nyilván.