Felgyorsul a rákos betegek számára tervezett mRNS-vakcinák fejlesztése
Az Egyesült Királyság fel akarja gyorsítani a folyamatot, ezért egy megállapodást kötöttek a BioNTech vállalattal.
Az Independent jelentése szerint az Egyesült Királyság fel kívánja gyorsítani a rákos betegek számára tervezett mRNS-vakcinák kifejlesztését, ezért megállapodást kötöttek a BioNTech német céggel: e megállapodással pedig jelentősen felgyorsulhatnak a kutatások.
A tervek szerint a rákkal küzdő betegek korai hozzáférést kapnak a személyre szabott mRNS-terápiákat – köztük a rák elleni vakcinákat – vizsgáló kísérletekhez. Ezek a vakcinák „genetikai tervrajzot” tartalmaznak majd, mely a rákos sejtek megtámadására ösztönzi majd az immunrendszert.
A rákos megbetegedéseket jelenleg kemoterápiával és sugárkezeléssel próbálják kezelni, ám ezen terápiák a rákos sejtek mellett az egészséges sejteket is megtámadhatják, mely az egészségre rendkívül káros mellékhatásokkal és akár további betegségek kialakulásával is járhat.
A tervek szerint a kísérletek az év második felében kezdődnek meg az Egyesült Királyságban. A kormány szerint a partnerség elsődleges célja, hogy segítsenek a a korai és késői stádiumú rákos megbetegedésekben szenvedő betegeken, amennyiben pedig a fejlesztés sikeres lesz, úgy a rák elleni vakcinák az egészségügyi alapellátás részévé válhatnak majd.