Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

A koronavírusra is hatással lehetnek az egyszerű megfázás ellen harcoló T-sejtek

A COVID-19 felbukkanása előtt ötből egy megfázásos betegséget koronavírus okozott, ezért az orvosoknak már volt idejük arra, hogy kitapasztalják a tulajdonságaikat.

Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A COVID-19 felbukkanása előtt ötből egy megfázásos betegséget koronavírus okozott, ezért az orvosoknak már volt idejük arra, hogy kitapasztalják a tulajdonságaikat.

Habár túl sokat az új koronavírusról tudományos szempontból még nem tudunk, a megfázásos tünetekért felelős kórokozók bizonyos memóriasejtek kialakulására ösztönözhetik az immunrendszert, ezáltal a Sars-CoV-2 is könnyebben legyőzhető. Soron kívül Andrei Mangra zokogva adott interjút, késsel kergették a támadói a lakásában

Német és amerikai kutatók közös tanulmányukban arra mutattak rá, hogy egyes immunsejtek ugyanolyan mechanizmussal támadják meg a vírusokat, ezért segíthetnének a pandémia okozójának megfékezésében is.

A Nature múlt heti számában megjelent publikációból kiderült, hogy a kutatásukban részt vevő, teljesen egészséges egyének egyharmadánál kimutatták az úgynevezett segítő T-sejteket, melyek képesek felismerni a Sars-CoV-2-t is.

A kísérleteket 68 önkéntesen végezték el, akiknél azt vizsgálták, hogyan reagálnak a vérben található T-sejtek a koronavírus mesterséges részecskéire. Ami az immunválaszt illeti, a vírus sejtbe való belépését megakadályozó, semlegesítésre képes antitesteket helyezték a középpontba a vakcinafejlesztők, azonban a T-sejtek szintén hasznos kiegészítői lehetnek az ellenállóképesség megértésében.

Ezen speciális T-sejtek felerősítik az immunreakciókat a sejtekben és az antitestekben, viszont a Sars-CoV-2-re kifejtett közvetlen hatásukat egyelőre még rejtély övezi.

„Lehetséges, hogy a közönséges megfázás után enyhébb tünetek alakulhatnak ki COVID-19 fertőzés esetén, egyúttal azt sem tartjuk kizártnak, hogy a kombinált immunitás egy félreértelmezett immunválaszhoz vezethet, így akár negatív hatásai is lehetnek a betegség kórlefolyásának.”

magyarázta Leif Erik Sander, a kutatás egyik szerzője.

A Science magazinban közzétett másik kutatásban azt elemezték, milyen strukturális azonosságok lehetnek az új koronavírus és a megfázásos tüneteket okozó koronavírusok között, illetve milyen reakciókat válthatnak ki ezek a kórokozók a T-sejtekre.

„Nagyon erős közvetlen molekuláris bizonyítékot találtunk arra, hogy a T-sejtek lényegében látják a génszekvenciákat, amelyek hasonlóságot mutatnak a megfázást produkáló koronavírusok és a Sars-CoV-2 esetében.”

mondta Alessandro Sette, a La Jolla Immunológiai Intézet professzora.

Teljesen még ugyan nem tudták bizonyítani a szoros kapcsolatot a két immunreakció között, azonban a felfedezéseikkel újabb ajtókat nyithattak meg a kutatásoknak, ezáltal talán közelebb kerülhetnek a pandémiát okozó koronavírus fertőzési módjának megismeréséhez.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/utolso-szakaszaba-erkezett-az-igeretes-koronavirus-elleni-terapia/

Újabb óriási szívességet tett a Barcelona a Real Madridnak

Gödörbe került a Barcelona, akik ezzel nem kis szívességet tesznek az ősi rivális Real Maridnak a spanyol bajnokságban.

Videón az Újpest nagyon fontos győzelme a Videoton ellen

Ez egy nagyon-nagyon fontos győzelem volt az Újpest részéről az NB1-ben, akik megérkeztek az MTK mögé.

Ezek a háztartások fizetést kapnak azért, hogy ne használjanak áramot csúcsidőben

A hálózatüzemeltető egész évre kiterjeszti rugalmassági programját, amit egyszer már bevezettek a téli hónapokra az energiaválság idején.