Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
360,31 Ft
Euró
388,05 Ft
Font
452,62 Ft
Bitcoin
63,538 $

Mégis hogyan profitálhat a Huawei egy sikeres koronavírus-vakcinából?

Az elmúlt hónapok során, főként az Egyesült Államok és a Kína között zajló kereskedelmi és diplomáciai háború következtében jelentős versenyhátrányba került az elsősorban telekommunikációval és mobilokkal foglalkozó Huawei.

Külföld

Nagy Noel

Szerkesztő

Az elmúlt hónapok során, főként az Egyesült Államok és a Kína között zajló kereskedelmi és diplomáciai háború következtében jelentős versenyhátrányba került az elsősorban telekommunikációval és mobilokkal foglalkozó Huawei.

Többek között a brit kormány is tiltást szabott ki rájuk, ami azt is jelenti, hogy nem a kínai vállalat fogja hálózattal ellátni Nagy-Britannia 5G hálózatát. A Huawei az Egyesült Államokban is különböző korlátozásokkal néz szembe, Washington többször jelezte, hogy a cég biztonsági kockázatot jelent, és a kínai kormánynak szolgáltat adatokat. Soron kívül Szerdától ismét olcsóbb lesz az üzemanyag

A Wall Street Journal vizsgálódásai alapján azonban a Huawei így is megtalálta az utat, hogy brit tevékenységnek köszönhetően profitot tudjon szerezni magának. A patinás gazdasági lap ugyanis kiderítette, hogy az Oxfordi Egyetem sikeres COVID-19 védőoltása esetében, egy részvénytulajdonlási láncnak köszönhetően tudna némi bevételt szerezni a kínai telekommunikációs cég.

Az Oxfordi vakcinafejlesztésért felelős kutatócsapat két elismert kutatója, Sarah Glibert és Adrian Hill ugyanis megalapították a saját cégüket, a Vaccitech-et. Az elemzők szerint a Vaccitech különböző technológiái kulcsszerepet játszanak az Oxfordi Egyetem védőoltásában, és ha a koronavírus végül visszatérő vagy szezonális betegséggé válik, a cég szép kis pénzt arathat ezen.

A Vaccitech egyik legnagyobb részvényese az Oxford Sciences Innovation, és itt jön be a Huawei, ugyanis a kínai cégnek 0.7 százalékos tulajdonosi hányaddal rendelkeznek az OSI-ben. A szakértők ugyan megjegyzik, hogy a Huawei bevételei a rendkívül alacsony hányad miatt nem lesznek túl magasak, de mégis csak profitot tudnak szerezni a tiltás ellenére.

Erre pedig minden esélyük megvan, ugyanis az Oxfordi Egyetem és az AstraZeneca által fejlesztett vakcina kifejezetten előrehaladott fázisban jár, és rendkívül pozitív jeleket mutatnak az előzetes eredmények. A kísérletek ugyan még nem zárultak le, de minden bizonnyal már a jövő évtől kezdve elérhető lesz a britek saját védőoltása.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/politikai-befolyasoktol-tartanak-a-kutatok-a-koronavirus-vakcina-kapcsan/