Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

4 rejtélyes hang, amit a mai napig nem tudtak megmagyarázni

Miközben azt tervezzük, hogy embert juttatunk a Marsra és bázisokat hozunk létre a vörös bolygó felszínén, addig a mi otthonunknak számító Földön egy csomó megmagyarázhatatlan jelenséget tapasztalunk, melyekre semmi ésszerű megoldást nem találtak eddig a tudósok.

Tudomány
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Miközben azt tervezzük, hogy embert juttatunk a Marsra és bázisokat hozunk létre a vörös bolygó felszínén, addig a mi otthonunknak számító Földön egy csomó megmagyarázhatatlan jelenséget tapasztalunk, melyekre semmi ésszerű megoldást nem találtak eddig a tudósok.

Kétségkívül egy gyönyörű, egyben misztikus helyen élünk a Naprendszer közepén, ahol a mai napig olyan folyamatokat figyelhetünk meg, melyek eredetét nehezen lehet bármiféle tudományos módszerekkel azonosítani. Soron kívül Helyszíni fotókon, ahogy megérkezik a Kossuth térre az Ország Karácsonyfája

Összegyűjtöttünk négy igazán érdekes hangot és zajt, melyek a kutatókat lázban tartják, hiszen semmilyen megoldást nem találtak rájuk a történelem során, így még jó pár évig rejtély övezheti őket.

Ne hagyd ki:

https://liner.hu/rejtelyes-szines-ufokat-kaptak-lencsevegre-kinaban/

Julia

1999-ben az Egyesült Államok Nemzeti Atmoszféra és Óceán Adminisztrációs Intézete egy nagyjából 15 másodpercig tartó félelmetes hangjelet fogott, ami leginkább egy galamb turbékolásához vagy horrorfilmekből ismert nyögdécselésekhez hasonlít.

A megmagyarázhatatlan hang a Csendes-óceán mélyéről származott, és még ennek ellenére is képesek voltak az egyenlítő közelében található víz alatti mikrofonnal észlelni. Tudósok azt feltételezik, hogy egy antarktiszi jéghegy bocsájthatta ki ezeket a hátborzongató hangokat, viszont egyértelműen ezt a hipotézisüket nem tudták bizonyítani.

Égrobbanások

Nem mindegyik titokzatos zörej származik a föld vagy a tengerek mélyéről, a levegőben ugyanilyen történések jelentkezhetnek. A hangrobbanásokra mindig van értelmes magyarázat, főleg ha például szuperszonikus repülőgépek haladnak éppen el az égbolton.

Vannak azonban olyan városok és települések az amerikai Finger-tavaktól kezdve az indiai Marwari falun át a nyugat-jávai Bandungig, amelyek közelében szinte napi rendszerességgel létrejöhetnek furcsa égrobbanások.

Fontos megjegyezni, hogy ezek a morajlások teljesen mások, mint a jól megszokott villámlások, mivel kialakulásukhoz nem kellenek felhők és bennük lévő elektromosan töltött részecskék. Sokan úgy gondolják, a légkörbe belépő meteorok, esetleg lavinák vagy más helyekről érkező hatalmas viharok okozhatják őket.

A zümmögés

Az angol nyelvterületen csak „Hum”-ként ismeretes jelenség nem csupán egyetlen földrajzi régióhoz köthető, hanem a világ több pontján is érzékelhető. A zümmögés egy alacsony frekvenciájú búgás, amit van, hogy az emberek egy bizonyos csoportja képes csak detektálni.

Egészen az 1970-es évre visszamenőleg találkozhatunk dokumentumokkal, amelyekben erről a furcsa morajlásról számolnak be, melyek többsége valószínűleg az ipari tevékenységek nyomán keletkező ipari zajnak tudható be, viszont vannak egyéb, teljesen megmagyarázhatatlan zümmögések, amiket egy állandóan frissülő weboldalon jelenteni is lehet a világ bármely pontjáról.

Az 52 Hz-es bálna

A bálnák általában hatalmas rajokban vándorolnak az óceánokban társaikkal együtt. Az 1980-as évek vége óta a tudósok igazán érdekes, egy valószínűsíthetően tengeri emlősöktől származó hívásokra lettek figyelmesek, melyek egészen pontosan 52 Hz frekvencián szólaltak meg a víz mélyén.

Tengerbiológusok szerint egy kék bálnáról vagy közönséges barázdásbálnáról lehetett szó, viszont egyik faj egyedei sem bocsátanak ki magukból 52 Hz-hez közeli hangokat, ezért a rejtélyre azóta sem derült fény.