Minden nagyobb közösségi média platformról eltávolították a népszerű koronavírus-álhíreket terjesztő videót
A Facebook, a Twitter és a YouTube is eltávolította azt a hétfőn feltöltött, a törlésként futótűzként terjedő videót, amelyben egy csapatnyi orvos hamis, illetve meglehetősen kétségbe vonható állításokat tesznek a koronavírusról.
A Facebook, a Twitter és a YouTube is eltávolította azt a hétfőn feltöltött, futótűzként terjedő videót, amelyben egy csapatnyi orvos hamis, illetve meglehetősen kétségbe vonható állításokat tesz a koronavírusról.
A videót eredetileg az amerikai Breitbart nevű, főként jobboldalinak tartott sajtótermék osztotta meg, melyben több, fehér köpenyben megjelenő ember tűnik fel, és magukat „Amerika Frontvonalbeli Orvosainak” nevezik. A csapat a washingtoni Legfelsőbb Bíróság előtt áll, mintha egy sajtótájékoztatót tartanának éppen.
Maga Donald Trump amerikai elnök is megosztotta a 84 millió Twitter-követője számára a videó több változatát is, amelyben az „orvosok” kétes információkat terjesztenek a koronavírusról, olykor olyan állítások is elhangzanak, amelyek a saját kormányzatának egészségügyi szakértőinek tanácsaival is ellentétesek.
A videóban látható sajtótájékoztató során egy hölgy, aki magát orvosként tünteti fel, olyan állításokat hangoztatott, hogy „nincs szükség maszkviselésre a koronavírus elkerüléséhez”, valamint „hamis gyógyszergyárak által támogatott hamis tudománynak” nevezte azt a tanulmányt, amely alátámasztja a hidroxiklorokin nevű malária elleni gyógyszer koronavírus gyógyítására való hatástalanságát.
„A vírusnak igenis van gyógymódja, hidroxiklorokinnak, cinknek és Zithromaxnak hívják. Nem szükséges maszkot viselnetek, ugyanis van gyógymód”, állította a nő, aki az elmúlt idők valamennyi tanulmányával szembemegy, melyek kimutatták, hogy a malária elleni gyógyszer egyáltalán nem segít a koronavírus megelőzésében.
Ne hagyd ki: