Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Az orosz erők Ukrajna szántóterületének 22%-át már elfoglalták

Oroszország egyre nagyobb és nagyobb területeket szerez magának Ukrajnában, amivel még nehezebb helyzetbe hozza az ukrán gazdaságot.

...svg content...Fotó: Érett kalászok a dél-ukrajnai Odessza környékének árpaföldjén 2022. június 23-án. ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) szerint az Ukrajna elleni orosz háború globális élelmiszerválsággal fenyeget. MTI/PAP/Leszek Szymanski
Európa
Author image

Hujber Dávid

Szerkesztő

Ukrajnának számos kihívással kell szembenéznie a háborúban, ami szép lassan fél éve tart, és nem tudni, az mikor érhet véget. A valószínűbb forgatókönyvek közé tartozik, hogy télen is folytatódni fognak a harcok, és ha véget is ér a háború, sok szankció érvényben maradhat.

Ennek egyre inkább megérkezik a hatását az Európában élők, többek között a magyar emberek is. Jó példa erre a forint rohamos romlása, az egyre mélyebbre kerülő árfolyam, ami sokakat aggaszt, és akkor az inflációról még nem is beszéltünk. Soron kívül A Magyar Bankszövetség aggályosnak tartja a kormány bankokat sújtó intézkedéseit

Az ukránok sem teszik le a fegyvert, és mivel a felek még csak tárgyalóasztalhoz sem ülnek, nehéz megmondani, mikor jöhet el az a pont, amikor véget érnek a harcok. Az oroszok ezen idő alatt egyre több területet foglalnak el, beleértve a szántóterületeket is.

A NASA Harvest missziója szerint az orosz erők a szántóterületek már mintegy 22%-át elfoglalták, ami jelentősnek mondható. Ez pedig a globális élelmiszerellátásra is hatással van, és sok esetben negatívan, nem pozitív módon.

A The Guardian cikkéből kiderült, hogy az ukrán földek, ahol a téli és a tavaszi termés 28%-át vetik el a gazdák, már orosz ellenőrzés alatt állnak. Hatalmas mennyiségről beszélünk, amiről jelenleg Ukrajna kénytelen lemondani, még ha nem is önként.

Év végi bónusz: vallottak a cégek, mit terveznek idén

A bónuszok nemcsak anyagi juttatásként, hanem elismerésként is szolgálnak, amely segíti a munkaerő megtartását és a vállalati célok elérését, mértéke és formája szektoronként meglehetősen eltérő lehet.