Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,71 Ft
Euró
386,98 Ft
Font
451,92 Ft
Bitcoin
66,952 $

Szakértő: nem az első vakcináink lesznek a legjobbak

Dr. Peter Hotez, a Baylor Gyógyszerészeti Egyetem professzora szerint nagyon nehéz levonni messzemenő következtetéseket az Oxfordi Egyetem által a saját fejlesztésű vakcinájukról hétfőn publikált előzetes adatokból.

Egészség/Életmód

Nagy Noel

Szerkesztő

Dr. Peter Hotez, a Baylor Gyógyszerészeti Egyetem professzora szerint nagyon nehéz levonni messzemenő következtetéseket az Oxfordi Egyetem saját fejlesztésű vakcinájáról szóló hétfőn publikált előzetes adatokból.

Globális viszonylatban egyre inkább felgyorsulóban van a koronavírus-járvány terjedése, így egyre gyorsabban dolgoznak a különböző gyógyszergyárak és biotechnológiai cégek tudósai, hogy minél hamarabb el tudjuk érni a kívánt vakcinát. Dr. Peter Hotez jóslata szerint ez a legoptimálisabb esetben is csak a jövő év közepére lehet sikeres. Soron kívül Eltűnt 13 éves lány megtalálása érdekében kéri a lakosság segítségét a rendőrség

„Ha az AstraZeneca-Oxford féle védőoltás adatait nézzük, egy dózisra lebontva nem tűnik úgy, hogy a vakcina különösebb sikert ért volna el. A vírust semlegesítő antitestek szintje – ami egy jó indikátora a védőoltás hatásosságának – nem túl magas. Két dózis esetén már jobbnak tűnt a helyzet, de mindössze tíz beteg kapott két dózist”

fejtegette a professzor.
https://liner.hu/ebben-a-honapban-elkezdodhet-az-egyik-potencialis-koronavirus-vedooltas-utolso-tesztelesi-fazisa/

Hotez szerint az előzetes eredmények mind azt sugallják, hogy egy sokkal nagyobb számú önkéntes részvételével zajló kísérlet is szükséges lehet, ugyanis az eddigi adatokból nehéz normális következtetést levonni. A professzor azt is kiemeli, hogy kell még idő, mire értékelhető vakcinánk lesz, mivel annak fejlesztése mindig nagyobb időtartamot vesz igénybe.

„A védőoltások jelentős része jövőre fog a klinikai kísérletek harmadik fázisába, a tömeges tesztelési fázisba lépni, és akár még egy további évet is igénybe vehet, mire az adatokat megfelelően kiértékelik és bizonyosságot nyer, hogy a vakcina hatékony és biztonságos-e”, figyelmeztet a professzor, majd leszögezi: „ne felejtsük el, hogy az első vakcináink nem biztos, hogy a legjobbak lesznek”.

Hotez úgy látja, a legtöbb védőoltás esetén egyelőre csak részleges védelemről tudunk beszélni, vagyis az emberek talán el tudják majd kerülni a súlyos megbetegedést, viszont a fertőzést nem akadályozza meg. Ez pedig azt jelenti, hogy ebben az esetben továbbra is fent kell tartani az egészségügyi óvintézkedéseket.

https://liner.hu/eszak-korea-is-hamarosan-megkezdheti-sajat-koronavirus-vakcinajuk-kifejleszteset/

Riasztó mértékben növekszik az idős, beteg, munkaképtelen hajléktalanok száma Magyarországon

Ma már 10 hajléktalan ember közül 4 elmúlt 60 éves, többségük pedig beteg és munkaképtelen.