Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,63 Ft
Euró
391,88 Ft
Font
458,13 Ft
Bitcoin
62,450 $

Most jöhet még csak a java: évekre rekordközelben ragadhat az olaj ára

Hiába próbálják nyugtatni a piacot, a háttérben egyre baljósabb jelek gyülekeznek.

Fotó: Twenty20
Külföld

Bense Róbert

Szerkesztő
TÉMÁK

Mint ahogy arról a napokban beszámoltunk, Joe Biden ígéretet tett arra, hogy növelik az olajkitermelést, egyben figyelmeztette az olajvállalatokat arra, hogy nyerészkedés helyett inkább kezdjék meg a munkálatokat azokon a területeken, ahová már rég fúrási engedélyt kaptak.

Ez, illetve az Egyesült Államok szaúdi nyitása látszólag hozhat némi enyhülést, a befektetők azonban már most a jövő évi amerikai recesszióra készülnek, ami egyáltalán nem jó előjel, és azt is biztosnak tartják, hogy az olaj ára rekordokat döntöget majd a következő években. Soron kívül Buszbaleset történt Mexikóban, legkevesebb 18 ember életét vesztette

A szakértők szerint a Brent esetében egészen elképesztő magasságokba emelkedhet az olaj hordónkénti ára, a júniusi 120 dollárról hamarosan 150-re (meghaladva ezzel a 2008 szeptemberi 147 dolláros csúcsát), majd elérheti a 175-180 dollárt is – számolt be róla a napi.hu.

Az emelkedés ráadásul valószínűleg nem időszakos, hanem tartós lehet, 2023-ban pedig napi 1-2,5 millió hordónyi többletkeresletre számítanak, amit várhatóan a kínálati oldal egyszerűen nem fog tudni követni, ez pedig a világ olajtartalékainak további csökkenését idézheti elő.

A finomítói kapacitás mindeközben a maximumon van, ami további drágulást generálhat. Ha a 2008-as válságot nézzük, a 147 dolláros csúcsot követően alig három hónap alatt több mint 100 dollárt zuhant az olaj ára. A mostani válsághelyzet azonban inkább a 2011-14 közötti időszakhoz lehet hasonló, amikor csaknem 40 hónapon keresztül volt 100 dollár felett a hordónkénti ár.

Szívtájékon szúrta osztálytársát a hatodikos kislány Bőnyben

Friss információk láttak napvilágot a meghökkentő esetről.

Kína újabb missziót indít a Hold sötét oldalára

Kína az elkövetkező napokban egy robotűrhajót küld a Hold túlsó oldalára, hogy előkészítse az utat az első kínai legénységi leszállás és a Hold déli pólusán felállított bázis előtt.