Berobbant a koronavírus-járvány Észak-Koreában, ennek ellenére még mindig rakétázgatnak
Miközben a koronavírus-járvány berobbant az országban, a rezsim eltitkolta a világ elől, hogy a közelmúltban több nukleáris rakétakísérletet is végrehajtottak.
Hiába a lakosságot tizedelő koronavírus-járvány, az észak-koreai rezsim számára továbbra sincs fontosabb a nukleáris rakétakísérleteknél: Észak-Korea szerdán három rakétát indított, köztük az ország legnagyobb interkontinentális ballisztikus rakétáját, melynek hírére az USA, Dél-Korea és még az ENSZ is megmozdult.
Szakértők sem tudták megállapítani, hogy mégis miért lehetett szükség a koronavírus-járvány közepette arra, hogy szinte egyidejűleg lőjenek ki három rakétát, az ENSZ pedig aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a rezsim viselkedése pusztító válságot hozhat a 25 milliós lakosságra.
Elemzők meglátása szerint az újabb rakétakísérletek egyértelműen arra utalnak, hogy Észak-Korea maximálisan elkötelezett rakétaprogramja fejlesztése mellett, ám az észak-koreai állami média, mely előszeretettel visszhangozza a rezsim újabb lépéseit, ezúttal szokatlanul csendben maradt és egyetlen szót sem ejtettek az egymást közvetlenül követő három rakétakísérlet kapcsán.
Egy dél-koreai szakértő úgy látja, nyilvánvaló, hogy a rezsim egy újabb atomkísérletre készül, az állami média pedig csak arra vár, hogy tovább erősítse az észak-koreai propagandagépezetet oly módon, hogy nem hozza nyilvánosságra a sikertelen teszteket.
Dél-Korea ugyanis bejelentette, hogy a közelmúltbeli tesztek legkevésbé sem voltak sikeresek: a szerdán kilőtt három rakéta közül a második ugyanis biztosan kudarcot vallott repülés közben. Egyelőre nem tudni, hogy pontosan mi a célja a folyamatos tesztekkel Észak-Koreának, szakértők szerint meglehet, hogy pusztán a technikai fejlődésről szólnak, de azt is elképzelhető, hogy a használathoz szükséges tapasztalatokat gyűjtik.