Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Űrsziklákban megtalálták az élet alapvető építőelemeit

Tudósok felfedezték a DNS kulcsfontosságú komponenseit Észak-Amerikában és Ausztráliában landolt meteoritok belsejében.

...svg content...Twenty20
Világűr
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Eddig a biológusok az öt alapvető DNS-, illetve RNS-alkotóelemből hármat ki tudtak mutatni korábban begyűjtött kőzetmintákban.

A Nature Communications tudományos folyóiratban megjelent tanulmányban azonban a japán Hokkaidói Egyetem asztrokémikusa, Oba Jaszuhiro által vezetett kutatócsoport beszámolt arról a felfedezésről, amely révén rábukkantak a hiányzó két „láncszemre”. Soron kívül Helyszíni fotókon, ahogy megérkezik a Kossuth térre az Ország Karácsonyfája

A két nukleinsavbázist, a purint és a pirimidint olyan meteoritokban találták, amelyek 1950 és 2000 között hullottak le Kanadában, az Egyesült Államokban és Ausztráliában.

A kutatás feje tetejére állíthatja az eddigi hipotéziseket, melyek arról szóltak, miként keletkezhetett az általunk ismert élet a bolygókon a Naprendszer kialakulását követő időszakban.

Bár mind az RNS, mind a DNS technikai szempontból elegendő információt tartalmaz ahhoz, hogy az élő szervezetek fokozatos kifejlődéséhez vezessen, egyelőre még nincs tiszta képünk arról, hogyan alakulhatott ki az élet több milliárd évvel ezelőtt.

Nem csupán nukleinsavakra, illetve az azokat alkotó bázisokra, hanem más összetevőkre is szükség van, úgymint aminosavakra, cukrokra és zsírsavakra, amelyeket létrejöttét feltehetőleg a jövőben még számos tanulmány vizsgálni fogja.