Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
361,59 Ft
Euró
389,35 Ft
Font
453,65 Ft
Bitcoin
62,965 $

A lengyel elnök szerint „ez már nem háború, hanem terrorizmus”

Andrzej Duda terrorizmusnak nevezte Oroszország ukrajnai invázióját, valamint kijelentette, meg kell büntetni azokat, akik háborús bűncselekményeket követtek el.

Fotó: A lengyel elnöki hivatal sajtóosztálya (KPRP) által közreadott képen Volodimir Zelenszkij ukrán elnök (k) fogadja Gitanas Nauseda litván, Andrzej Duda lengyel, Egils Levits lett és Alar karis észt államfőt (b-j) Kijevben 2022. április 13-án. MTI/EPA/KPRP/Jakub Szymczuk
Európa

Takács Petra

Szerkesztő

A lengyel elnök és a balti államok vezetői szerdán részt vettek a Kijevben tartott találkozón Volodimir Zelenszkijjel, majd Andrzej Duda a közösségi médiás oldalán, egy Twitter bejegyzésben osztotta meg álláspontját.

„Ez nem háború, hanem terrorizmus, amikor katonákat küldenek civilek meggyilkolására, amely a háború egy olyan arca, amit nem tudunk, illetve nem is fogunk elfogadni soha. Elképzelhetetlen, hogy ilyen dolgok történjenek egy modern világban” – írta. Soron kívül Szentkirályi Alexandra a Szomszédok legendájával, Vágási Ferivel üzent Karácsonynak

Hozzátette, hogy a bűncselekményekhez közvetlenül vagy közvetetten kapcsolódó elkövetőket meg kell büntetni, az ügyészek pedig állhatatosan gyűjtik a bizonyítékokat azokon a helyszíneken, ahol a tömeggyilkosságok megtörténtek.

Duda szerint nem folytathatunk párbeszédet azokkal, akik minden szabályt megszegnek, valamint reményét fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy Ukrajna hamarosan az Európai Unió része lehet, ezt követően pedig szabad és szuverén állammá válik, amely „maga hoz döntéseket saját jövőjéről”.

Hangsúlyozta, Lengyelország nemcsak a szó szoros értelmében Ukrajna szomszédja, hanem „a közös történelem és a jelenlegi helyzet megértésében is” – derül ki a CNN cikkéből.

Lengyelország fontos szerepet játszott a háború elől menekülők megsegítésében, amelynek során 2,68 millió ukrán menekültet fogadott be, amely egy jóval „barátságosabb” hozzáállás, mint amelyet 2015-ben tanúsított, amikor ellenállt az EU javaslatának, amely a közel-keleti országokból érkező migránsok kvóta szerinti „elosztását” célozta.