Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

EU-csúcs: kitalálták, hogyan nyomják le a fogyasztói árakat

EU-csúcs: kitalálták, hogyan nyomják le a fogyasztói árakat

EU-csúcs: kitalálták, hogyan nyomják le a fogyasztói árakat
Fotó: Unsplash

Nagyon fontos döntés született a kétnaposra tervezett EU-csúcs utolsó napja, ezúttal az energiahordozók közös beszerzéséről

Az EU vezetői beleegyeztek a gáz, a cseppfolyósított földgáz (LNG) és a hidrogén közös vásárlásába, annak érdekében, hogy lenyomják a fogyasztói árakat – közölte az Európai Bizottság elnöke Brüsszelben, a tagállamok vezetőinek kétnapos csúcstalálkozóját követően, pénteken.

A cikk a videó után folytatódik

Ursula von der Leyen az Európai Tanács elnökével, Charles Michellel közösen tartott sajtóértekezletén azt mondta, hogy az energiahordozók közös vásárlásaával az EU ki fogja használni kollektív alkuerejét.

Ahelyett, hogy a tagállamok túllicitálnák egymást, és azáltal megemelnék az árakat, összevonják a keresletet – tette hozzá. A tagországok vezetői támogatták az Európai Bizottság azon terveit is, amelyek kötelező gáztartalék létrehozását írják elő a tagállamoknak a jövő téli energiaellátás biztosítása és a növekvő költségek kezelése érdekében – mondta a brüsszeli testület elnöke.

(MTI)