Elkezdődött az egyik biztató kínai vakcina tesztelésének utolsó fázisa
Az ellenőrzéseket végző kutatók bejelentették, hogy hamarosan több ezer önkéntesen folytatódhat a védőoltással kapcsolatos legutolsó tesztelési szakasz.
Az ellenőrzéseket végző kutatók bejelentették, hogy hamarosan több ezer önkéntesen folytatódhat a védőoltással kapcsolatos legutolsó tesztelési szakasz.
A kínai Sinovac Biotech megkezdte a potenciális koronavírus-vakcina harmadik fázisú klinikai tesztelését Brazíliában – számolt be róla az AlJazeera.
A Sinovac képviselői elmondták, hogy a brazil Instituto Butantannal együttműködve több mint 9 ezer frontvonalban tevékenykedő egészségügyi dolgozón vizsgálhatják majd júliustól kezdődően az ellenszérum hatékonyságát.
A Sinovac készítményén kívül egyedül az Oxfordi Egyetem és a Sinopharm közös projektje áll még a harmadik szakasz kapujában, valamint a Moderna vakcinájával is biztató eredményeket értek el eddig.
A kínai gyógyszeripari vállalat védőoltásának fejlesztési munkálatait még január végén kezdték meg a biotechnológusok, azóta pedig tervben van már egy védőoltásokat előállító üzem létrehozása is, ahol évente 100 millió fiolányi ellenszérumot gyárthatnak le.
Az első és második fázis során általában a gyógyszer biztonságát tesztelik, míg a harmadik szakaszban az effektivitás pontos meghatározása a fő cél.
A WHO szerint jelenleg összesen 19 lehetséges védőoltáson zajlanak a klinikai tesztelések, miközben több száz más készítménnyel próbálkoznak éjt nappallá téve a szakemberek annak érdekében, hogy minél előbb véget vethessenek az egész világon emberi életeket követelő COVID-19 pandémiának.
Egyelőre egyetlen vakcinát sem hitelesítettek az egészségügyi hatóságok, erre még legjobb esetben is jövő év tavaszáig várnunk kell. Egyes szakértők úgy gondolják, csupán minden harmadik szer felelhet majd meg a szigorú előírásoknak, így tovább szűkülhet a reális védőoltások köre.