Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Újabb ágyútűz érte Kijevet, részben összedőlt egy 12 emeletes lakóépület

Újabb ágyútűz érte Kijevet, részben összedőlt egy 12 emeletes lakóépület

Újabb ágyútűz érte Kijevet, részben összedőlt egy 12 emeletes lakóépület
Fotó: Számítógépet visz egy férfi egy tüzérségi támadásban megrongálódott lakóház előtt Kijevben 2022. március 14-én. Vlagyimir Putyin orosz elnök február 24-én rendelte el katonai művelet végrehajtását Ukrajnában. MTI/AP/Vadim Ghirda

A reggeli órákban újabb támadás érte az ukrán fővárost, melynek következtében részben összedőlt egy 12 emeletes lakóépület a Sevcsenkivszkij kerületben.

Az ukrán katasztrófavédelmi szolgálat közleménye szerint reggel 6 óra 16 perckor érkezett a bejelentés, miszerint ismeretlen lövedékek, repeszek csapódtak az épületnek, majd a legfelső emelet összeomlott, és a detonációban egy szomszédos 9 emeletes épület is megrongálódott.

A cikk a videó után folytatódik

A katasztrófavédelem hozzátette, a 12 szintes épületben tűz ütött ki, amit 7 óra 45 percre sikerült eloltaniuk, míg a szomszédos épületben nem csaptak fel a lángok. A sérültek, áldozatok felkutatása jelenleg is zajlik a romok között. Egyelőre két sérültről tudni, 37 embert pedig már evakuáltak az épületből.

A legutóbbi támadásra akkor került sor, amikor a lakosok részére újabb kétnapos kijárási tilalmat rendeltek el az egész városban, így mindenki igyekezett védett helyre vonulni, a bunkerekben, a földalatti óvóhelyeken meghúzódni, de többen az otthonaikat választották, ami ebben az esetben veszélyesebb lehet a hasonló támadások miatt.