Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

ÉLŐ

Clouds
Budapest 21
Dollár
355,92 Ft
Euró
387,04 Ft
Font
451,99 Ft
Bitcoin
66,364 $

Az omikron miatt megváltoztatták az amerikai oltási igazolvány státuszát

Az Egyesült Államokban eddig „teljesen beoltott” státusz szerepelt azoknál, akik mindkét oltást megkapták, az omikron miatt azonban ez most változik.

...svg content...Fotó: Unsplash/Markus Winkler
Észak-Amerika

Borbély Fanni

Szerkesztő

Nem az Egyesült Államok az első ország, mely megváltoztatta a a védettségi igazolványon szereplő oltottsági státuszt, ugyanis az omikron megjelenése miatt már Ausztráliában is módosították a dokumentumot, ezzel is jelezve a rendszeres emlékeztető oltások szükségességét.

Habár az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ (CDC) jelezte, hogy a változás nem fogja érinteni a beutazási szabályokat, valamint nem módosítja az egyéb szövetségi irányelveket sem, Anthony Fauci, a Fehér Ház egészségügyi főtanácsadója kedden azt mondta, hogy az egészségügyben ezentúl nem fogják használni a „teljesen beoltott” státuszt. Soron kívül Gigantikus légtisztító lehet az emberiség ütőkártyája a klímaváltozás elleni küzdelemben

Hozzátette, mostantól a „naprakész” státuszt fogják használni azok esetében, akik megkapták az éppen aktuálisan szükséges emlékeztető oltást, s emlékeztetett, az optimális védelmet jelenleg az mRNS-alapú oltóanyagok képesek nyújtani az új variáns, az omikron ellen.

Azt is megemlítette, hogy bár Izraelben már megkezdték a negyedik adag oltások beadását, az USA egyelőre kivár, hogy megállapíthassák, pontosan milyen előnyökkel jár a harmadik oltás, s ezt követően fognak dönteni arról, hogy szükséges-e a negyedik oltás is. Ezen felül a CDC egy olyan javaslatot tett, melynek értelmében a jelenlegi hat hónapról öt hónapra csökkentenék az emlékeztető oltások beadásának időközét a második oltást követően.

Habár már több gyártó is módosította ajánlását, és a legtöbb oltóanyag a gyártók szerint védelmet nyújt az omikron ellen, az USA meg fogja vizsgálni ezeket a javallatokat és adatokat, s csak ezt követően fontolja meg az esetleges módosításokat a két oltás között eltelt időre vonatkozóan – számolt be a New Zealand Herald.