206 gigabites 6G internetet hoztak létre egy kínai laboratóriumban
Habár a szabványokat még nem állították fel a technológiához, gyakorlatban már működik az új rendszer.
Egy nandzsingi laboratórium a South China Morning Post portál jelentése szerint áttörést ért el a következő generációs kommunikációs technológiában, a Fudan Egyetemmel és a China Mobile-lal közösen ugyanis egy kormányzati projekt keretében intenzív fejlesztésekbe kezdett 6G terén.
Miközben világszerte nem mindenki látja még, milyen lehetőségek rejlenek az 5G-ben, és hogyan változtathatja meg a mindennapi kommunikációt, addig a mérnökök már azon dolgoznak, hogy előrelendítsék a 6G-vel kapcsolatos kutatásokat.
Bár az alacsony késleltetés és a nagy átviteli sebesség figyelemre méltó jellemzői a technológiának, úgy tűnik, hogy nincs olyan általános világméretű alkalmazás, amelynek révén tömegesen igénybe lehetne venni az 5G-t.
Ez viszont nem zavarta meg a kínai mérnökök vágyát, hogy létrehozzák a következő nagyszabású vívmányt. A Purple Mountain Laboratories névre hallgató intézményben állítólag sikerült megalkotni egy 206,25 Gbps átviteli sebesség elérésére képes internetkapcsolatot, mégpedig 300 GHz és 3 THz közötti frekvenciatartományban, amire eddig még egyszer sem volt példa.
A 6G-ről egyébként még a készülékgyártók sem tudják, hogy pontosan mikor jelenhet meg. Az Ericsson 2027-től számít rá, míg a Huawei elnöke, Xu Zhijun tavaly szeptemberben úgy nyilatkozott, fogalmuk sincs arról, milyen előnyökkel és hátrányokkal járhat a technológia bevezetése, ám azt feltételezi, hogy még ebben az évtizedben sor kerülhet az implementálására.