Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
365,26 Ft
Euró
393,63 Ft
Font
461,15 Ft
Bitcoin
69,923 $

Megkezdték a Wi-Fit felváltó technológia, a Li-Fi tesztelését

Az Egyesült Államok hadserege megkezdte az úgynevezett „fény internete” technológia, a Li-Fi tesztelését augusztusban.

Mobilátjátszó-tornyok a londoni Szent Pál katedrális elõtt 2020. január 28-án. A kínai Huawei vállalatot a brit kormány "magas kockázatú beszállítónak” minõsítette, így az a brit 5G programban csak a perifériális hozzáférési elemek kiépítéséhez járulhat hozzá. MTI/AP/Alastair Grant
Smart

Nagy Noel

Szerkesztő

A Rakéta beszámolója szerint a Li-Fi kifejlesztésének ötlete már évekkel ezelőtt felmerült, amelynek lényege, hogy egy egyszerű módosítással a világítótesteket úgymond hozzáférési pontokká alakítják át.

Ennek segítségével pedig nemcsak fényt, hanem az internethez való hozzáférési lehetőséget is biztosítani lehetne. Az amerikai hadsereg pedig erre alkalmas számítógépet és tabletet is bemutatott, amely alkalmas erre a technológiára, a Li-Fit pedig direkt úgy tervezték, hogy terepen és irodában is alkalmazni tudják. Soron kívül Robbanás történt Lágymányoson egy társasházban, áldozat is van

Mint az Index megjegyzi ugyanakkor, az egyetlen probléma csak az vele, hogy amennyiben a fény útját blokkolja valami, akkor a Li-Fi egyszerűen nem működik. Így amennyiben bútor, fal vagy akárcsak egy emberi test állja a fény útját, már működésképtelen a technológia.

A nagyobb távolságok is egyelőre komoly gondot okozhatnak a rendszernek, a jó hír viszont az, hogy külsőleg nem lesz olyan egyszerű a hackereknek hozzáférni a rendszerhez. A Li-Fi fejlesztői így több dolgot is felvetettek a helyzet javítására.

Ilyen ötlet, hogy egy mesterséges anyag, az úgynevezett metafelszín használatával meg lehetne oldani, hogy több tárgy és épület falán is legyen olyan felül, amely továbbítani tudja a Li-Fi jeleit, melyekből létre lehetne hozni egy összefüggő, kiterjedt, működő rendszert.

Jelenlegi jóslatok szerint viszont a Li-Fi szélesebb elterjedésére még bőven kell várni, a kutatók jóslata szerint nagyjából a 6G hálózatok érkezésével terjedhet el igazán és a következő generációs mobilhálózatok részét képezheti majd.