Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Tizenegy tüntetőt öltek meg a rendőrök egy rendőri erőszak elleni tüntetésen

Tizenegy tüntetőt öltek meg a rendőrök egy rendőri erőszak elleni tüntetésen

Tizenegy tüntetőt öltek meg a rendőrök egy rendőri erőszak elleni tüntetésen
Tüntetõk felgyújtanak egy bankfiókot Caliban 2020. szeptember 10-én. A kolumbiai fõvárosban és a közeli Soacha településen legalább nyolc ember meghalt, és több mint százan megsérültek, miután erõszakos tüntetések törtek ki azt követõen, hogy két kolumbiai rendõr állítólag megölt egy 46 éves férfit, Javier Ordonezt, aki nem tartotta be a koronavírus-járvány miatt elrendelt távolságot. A rendõrök elektromos sokkolót is alkalmaztak, a férfi szeptember 9-én a kórházban halt bele a sérüléseibe. MTI/EPA/Ernesto Guzman Jr.

Minden túlzás nélkül igazolták a rendőrök cselekedetei, hogy a demonstrációt eredetileg miért szervezeték meg.

Az ENSZ és a bogotai polgármesteri hivatal által támogatott független vizsgálat eredményei szerint a rendőrség felelős 11 tüntető haláláért egy 2020 szeptemberi, rendőri erőszak elleni tüntetésen Kolumbiában – írja a The Guardian.

A cikk a videó után folytatódik

Carlos Negret, a dél-amerikai ország korábbi ombudsmanja szerint a rendőrök „mészárlást” hajtottak végre a tüntetők kárára, amelynek elkerüléséhez „határozott műveleti és politikai vezetésre lett volna szükség, nemzeti és helyi szinten egyaránt”.

A tavalyi év során nagyon komoly tüntetések söpörtek végig Kolumbia fővárosában, miután nyilvánosságra hoztak egy olyan videót, miszerint több rendőr is a földre tepert egy kétgyermekes családapát, aki az életéért könyörgött.

Még abszurdabbá teszi a helyzetet, hogy a rendkívül erőszakos fellépés ellenére a férfinek mindössze annyi bűne volt, hogy megszegte a járványügyi korlátozásokat. A jelentős rendőri túlkapás miatt ezt az esetet sokszor csak „kolumbiai George Floydként” emlegették.

Ennek hatására indultak el a jelentősebb tüntetések, amelyet a rendőrség erőszakkal, gumilövedékkel és könnygázzal oszlatott. Az demonstrációkba tizennégyen haltak bele, közülük 11 embert a rendőrök öltek meg, valamint több százan megsérültek.