Szlávik János: nem lehet megúszni a gyerekek oltása nélkül
Már csak amiatt sem, mert sok felnőtt még mindig nem vette fel a harmadik oltását, amivel csak tovább bonyolódik a helyzet.
Valószínűleg túl vagyunk a negyedik hullám tetőzésén, de ennek csak részben lehet örülni, mert megjelent az omikron, immáron Magyarországon is. Ez a variáns pedig rettentő gyorsan terjed, egyelőre ezt mutatják a számok, és nem kizárt, hogy a hazánkban is hasonló lesz a helyzet, és a delta helyére lép a mutáció.
A gyerekek oltása időközben még fontosabbá vált, már csak amiatt is, mert sok felnőtt még mindig nem él a lehetőséggel. Emellett a vírus a gyerekekre is veszélyes lehet, amire egyre több példát látni.
„Nem lehet megúszni a gyerekek oltása nélkül. Ha a felnőtteknek nem oltatja be magát több mint 90%-a, akkor hogy is mondjam, kénytelenek vagyunk a gyerekeket is oltani.” – mondta Szlávik János a TV2-nek adott keddi interjújában.
„Ráadásul vannak beteg gyerekek, a gyerekeknél is vannak későbbi szövődmények, a gyerek hazahozhatja a fertőzést, megfertőzhet mást.” – tette egyértelművé a szakértő a Mokka vendégeként.
Szlávik Jánost megkérdezték a lélegeztetőgépen lévő Csollány Szilveszterről
„A gyereket karanténba kell tenni, ha nincs beoltva, tehát számos olyan indok van, ami miatt most már én is úgy gondolom, hogy a gyerekeket oltani kell.” – mutatott rá a tényekre Szlávik, aki ma már másképpen gondol a gyerekek oltására.
„A járvány elején nem volt ez így, akkor nagyon kevés beteg gyerek volt, és valahogy úgy tűnt, hogy a felnőttek oltásával túllehetünk rajta, nem így történt.” Egyre több gyerek kerül kórházba, és a súlyos állapot sem mindig kerülhető el.
„Sajnos látni kell azt, hogy az újabb és újabb variációk jobban fertőzik a gyerekeket. A gyerekeknél is általában a rizikócsoportba tartozó gyerekeket fertőzi, tehát valamilyen szempontból immunhiányosokat, krónikus betegeket.”
„Miután nagyon sok eset van, akkor megint csak a statisztika győz. Igen, lesz olyan gyerek, aki nem szenved semmilyen súlyosa alapbetegségben, mégis megbetegszik, és sajnos mégis meghal, de ez a nagy számok törvénye. Ez a betegség elsősorban a felnőtteket érinti.”