Az oltatlanok is szoronganak, mentális betegséggel küzdenek
Egy friss amerikai kutatás mutatott rá arra, hogy míg az oltottak megbirkóznak a helyzettel, az oltatlanok szorongást és depressziót tapasztalnak.
Az oltás globálisan fontos kérdés, azonban minden egyes országban vannak olyan állampolgárok, akik vagy a kormánnyal szembeni bizalmatlanságuk, vagy egyszerűen oltásellenességük miatt nem hajlandók felvenni a koronavírus elleni védőoltást.
Az USA-ban az oltásra jogosultak, tehát a 12 évnél idősebbek 70 százaléka élt az oltás lehetőségével, az országban pedig ugyanaz a probléma, mint minden másik országban: azok, akik nem oltatták be magukat, vagy dezinformációk alapján tájékozódnak, vagy csak nem hisznek az amerikai kormány által közzétett hiteles információknak.
A Massive Science által szemlézett kutatásból kiderült, hogy vannak olyan amerikaiak, akik egyébként beoltatnák magukat, de nem áll módjukban. Olyanok is akadnak, akik az oltás mellékhatásaitól tartanak, valamint attól, hogy munkáltatójuk nem engedi el őket betegszabadságra, ha esetleg rosszul lennének az oltás után.
A felmérés szerint azok az emberek, akik szorongással vagy depresszióval küzdöttek korábban, az oltás felvételét követően jelentősen jobban érezték magukat, és megszűntek aggodalmaik. A 8000 fő részvételével készült kutatás eredményei szerint az oltás után csökkent az emberek általános depressziója és szorongása, míg az oltatlanok körében továbbra is magas maradt a stressz szintje.