Olyan nukleáris rakétát tesztelt India, amely egész Kínára veszélyes lehet
India egy keleti partjainál lévő szigetről 5000 km-es hatótávolságú, nukleáris töltetű interkontinentális ballisztikus rakétát lőtt ki, amelynek a hatótávolsága majdnem egész Kínát elérheti.
A szerdai sikeres kilövés összhangban volt „India azon politikájával, hogy rendelkezzen hiteles minimális elrettentéssel, amely alátámasztja az első bevetés melletti elkötelezettséget“ – áll a kormány közleményében.
Az Agni-5 rakéta „nagyon nagy pontossággal“ csapódott le a Bengáli-öbölben – áll a szerda este kiadott közleményben.
Peking hatalmas rakétaarzenálja arra késztette Új-Delhit, hogy az elmúlt években fejlessze fegyverrendszereit, az Agni-5-ről úgy vélik, hogy szinte egész Kínára képes csapást mérni – írja a South China Morning Post.
India már most is képes csapást mérni bárhová a szomszédos Pakisztánon belül, amely ellen három háborút vívott a brit gyarmattartóktól való függetlenségének 1947-es elnyerése óta.
India az 1990-es évek óta fejleszti közepes és nagy hatótávolságú nukleáris és rakétarendszereit a Kínával folytatott növekvő stratégiai verseny közepette, ami az ország védelmi képességeinek jelentős növelését jelenti.
Tavaly feszültség alakult ki közöttük a határ egy régóta vitatott szakasza miatt a hegyvidéki Ladakh térségében. India emellett egyre gyanakvóbban figyeli Peking azon törekvéseit, hogy növelje befolyását az Indiai-óceánon.
Az indiai és a kínai hadsereg parancsnokai közötti tárgyalások, amelyek célja a csapatok kivonása a határ menti kulcsfontosságú területekről, e hónap elején patthelyzetbe kerültek, és nem sikerült enyhíteni a 17 hónapja tartó, időnként halálos összecsapásokhoz vezető szembenállást.
A proud moment for 🇮🇳
— Bhupendra Patel (@Bhupendrapbjp) October 27, 2021
India successfully test-fires surface-to-surface ballistic missile Agni-5, capable of striking targets at ranges up to 5K km with very high degree of accuracy.
Proud! Congratulations to @DRDO_India pic.twitter.com/jnHEGhqRuW