Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Kína a rakétakísérletek ellenére is az észak-koreai szankciók enyhítését támogatja

Kína ENSZ-nagykövete az ENSZ Biztonsági Tanácsát (BT) az észak-koreai szankciók enyhítésére szólította fel, aki humanitárius célokra hivatkozik, de a szakértő szerint Pekinget inkább az érdekli, hogy jelezze, támogatja Phenjant.

...svg content...Fotó: A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott képen Kim Dzsong Un észak-koreai vezetõ, a Koreai Munkapárt fõtitkára (k) fotózáson vesz részt katonai pilótákkal egy védelmi fejlesztési kiállításon Phenjanban 2021. október 11-én. A KCNA tudósítása szerint Kim kijelentette, hogy Észak-Korea nem akar háborút indítani, de fejlesztenie kell védelmi képességeit az Egyesült Államok ellenséges politikája és Dél-Korea fegyverkezése miatt, ami destabilizálja a Koreai-félszigetet. (MTI/AP/KCNA/KNS)
Külföld
Author image

Fazekas Kiara Barbara

Szerkesztő

„Kínának mindig is az volt az álláspontja, hogy foglalkoznunk kell a Biztonsági Tanács által elrendelt szankciók által okozott humanitárius dimenzióval is. A szankcióknak negatív hatásait [láttuk]“

– mondta Zhang Jun nagykövet.

Kína Oroszországgal együtt javaslatot terjesztett elő az ENSZ BT-ben az Észak-Koreával szembeni szankciók enyhítésére „a KNDK polgári lakosságának megélhetésével kapcsolatban“, amelyet az USA korainak minősített.  Soron kívül Donald Trump ismét felhívta Orbán Viktort

Peking és Moszkva várhatóan új javaslatot nyújt be az ENSZ BT-hez a KNDK szankciórendszerének egyes részeinek visszavonására – közölte több jól értesült forrás az NK Newsnak, bár Phenjan legutóbbi tengeralattjáróról indított ballisztikus rakétakísérlete is késleltetheti a lépést.

Kína és Moszkva régóta úgy fogalmazza meg az észak-koreai szankciók enyhítésére irányuló felhívását, mint az észak-koreai nép megsegítését célzó humanitárius intézkedést, bár a szakértők szerint valójában azt akarják kifejezni, hogy támogatják Phenjant. 

Észak-Korea közelmúltbeli rakétakísérleteivel kapcsolatban Zhang nagykövet csütörtökön megismételte Kína régóta hangoztatott álláspontját, miszerint az érintett feleknek, beleértve az Egyesült Államokat és Dél-Koreát, fontolóra kell venniük, hogy Észak-Koreával félúton találkozzanak a párbeszéd folytatása érdekében.

Kína kifogásolta az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Ausztrália között nemrégiben elindított, AUKUS néven ismert háromoldalú partnerséget, amely Canberrának segít nukleáris tengeralattjárók beszerzésében.

Az Egyesült Államokat „képmutatással“ vádolta a kínai külügyminisztérium, éd megkérdőjelezte, hogy Ausztrália miért birtokolhat ilyen fegyvereket, amikor az Egyesült Államok és AUKUS szövetségesei „ellenzik a KNDK-t, Iránt és más országokat abban, hogy ugyanezt tegyék“.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.