Pokoli körülmények uralkodnak az exobolygón, ahol olvadt vas hullik az égből
Mióta asztronómusok felfedezték a Földtől nagyjából 640 fényévre található WASP-76b exoplanétát, egyre több érdekességre derült fény a szó szerint pokoli égitestről.
A Cornell Egyetem kutatócsapata révén megtudhattuk, hogy a WASP-76b atmoszférájában az izzó vason kívül nagy mennyiségű kalcium található, ami arra utal, hogy sokkal forróbb lehet a légköre, mint azt korábban feltételezték.
A kalcium felfedezése egy éveken át tartó huzamosabb vizsgálati periódus révén történhetett meg, melyet a Hawaiin lévő Gemini North obszervatórium segítségével végeztek el – írta a CNN.
Ray Jayawardhana, a Cornell Egyetem csillagásza elmondta, több tucat exobolygóra bukkantak a Tejútrendszer azon régiójában, ahol a WASP-76b is tanyázik, legyen szó éppen forró Jupiterekről vagy Földhöz hasonló, akár élhető felszínnel rendelkező égitestekről.
A WASP-76b az eddigi adatok és ismeretek alapján korántsem élhető objektum, hiszen az olvadt vasviharokat és a mérgező gázokat egyetlen létforma sem tudná elviselni, nem beszélve arról a kegyetlen forróságról, ami a légkör alatt uralkodik.
A tudósok egyébként nem adták fel, tovább folytatják a kutakodást a Föld 2.0-ás verziójának detektálása kapcsán, így elképzelhető, hogy az elkövetkező esztendők során rálelhetnek arra a bolygóra, amelyet érdemes lenne csillagközi űrszondával megcélozni.