Óriási méretű cápafogra bukkantak
Dél-Karolina partjainál egy kutató hatalmas fogat talált, ami egykor egy óriásfogú cápához, közismertebb nevén megalodonhoz tartozhatott.
Dél-Karolina partjainál egy kutató hatalmas fogat talált, ami egykor egy óriásfogú cápához, közismertebb nevén megalodonhoz tartozhatott.
Jessica Owens a tenyérnyi nagyságú fosszíliát a Charleston folyónál találta. Úgy saccolja, hogy az óriásfogú cápától származó kövület valószínűleg 5 millió éves lehet.
A megalodon 18 méter hosszúra nőhetett, súlya pedig 100 tonna volt, amellyel jócskán megelőzi a ma élő legnagyobb vízi élőlényeket, úgy mint a bálnákat és a fehér cápákat.
13 évezreden keresztül uralták az óceánok vizeit a pliocén földtörténeti korszaktól kezdődően, még mielőtt kipusztultak volna 2,6 millió évvel ezelőtt. A hatalmas fogakkal a ragadozó könnyedén magával tudta ragadni az áldozatait és óriási sebeket ejthetett rajtuk.
Dél-Karolina területe egykor tengerfenék volt, ezért nagyon gyakran találnak a hobbi régészek a környéken megkövesedett növényi és állati maradványokat, a mostani kövület azonban ritkaságnak számít.
Az óriásfogú cápák harapása még a Tyrannosaurusénál is veszedelmesebbnek bizonyult, a prédáikat a 3 méter szélességűre nyitott állkapcsukkal nagyon egyszerűen megsebezhették és elpusztíthatták.
A megalodonok akár 20 méter hosszúságúra is megnőhettek, a tudósok pedig egyértelműen a ma élő fehér cápák rokonainak tartják őket. Sokáig vita tárgyát képezte, vajon miért tűnhettek el ezek a gigantikus ragadozók a Földről, végül a tudósok rájöttek, hogy az óceánok vizeinek lehűlése következtében elfogyhatott a táplálékuk, így képtelenek voltak a túlélésre.
Kapcsolódó hír: