Több szakértő is szembemegy a WHO állításaival
Az orvostudomány jeles képviselői ellentmondásosnak tartják az Egészségügyi Világszervezet legutóbbi ajánlásait.
Az orvostudomány jeles képviselői ellentmondásosnak tartják az Egészségügyi Világszervezet legutóbbi ajánlásait.
Mint arról már korábban beszámoltunk, a WHO képviselői a genfi gyűlésük után tartott sajtótájékoztatón arról beszéltek, hogy a tünetmentes páciensek csak nagyon ritkán terjeszthetik a COVID-19 fertőzés kórokozóját.
Dr. Maria van Kerkhove, a szervezet egyik vezető epidemiológusa hozzátette, hogy bár a betegek nyomkövetését alkalmazó országokban azonosítottak tünetek nélküli fertőzötteket, a további terjedést nem tudták bizonyítani.
Az egyik méltán híres trópusi betegségekkel és higiéniával foglalkozó professzor, Dr. Liam Smeeth elmondta, rendkívül meglepte őt a WHO kijelentése:
Smeeth gondolataival más szakemberek szintén egyetértenek. Szerintük létfontosságú lenne, ha a kormányok a korlátozások folyamatos feloldásán kívül aktívan ellenőriznék a lakosságot, mivel tesztelések nélkül újabb gócpontok, vagy rosszabb esetben akár a második hullám is kialakulhat.
A legnagyobb gondot ebben a problémakörben az jelentheti, hogy nincsenek egyértelmű tanulmányok arra vonatkozóan, milyen mértékben válhatnak a koronavírus kórokozójának csendes hordozói fertőzőképessé.
Egy, a németországi Heinsbergben végzett májusi kutatásból kiderült, hogy a 919 emberen végzett vizsgálatok során minden ötödik személy volt csak tünetmentes. A múlt héten a kínai Vuhanban újrafertőzött 300 egyénnél kimutatták, hogy semmilyen módon nem tudták megfertőzni a környezetüket annak ellenére, hogy szervezetükben jelen volt a Sars-CoV-2 vírus.
Kapcsolódó hír: