Minden eddiginél nagyobb az esély egy Föld-szerű bolygó felfedezésére
Hatalmasat nőtt a valószínűsége, hogy a tudósok akár több, Föld-szerű bolygó kezdetleges formáját fedezheti fel a közeljövőben – állítja egy egyetemi kutatócsapat.
Hatalmasat nőtt a valószínűsége, hogy a tudósok akár több Föld-szerű bolygó kezdetleges formáját fedezhetik fel a közeljövőben – állítja egy egyetemi kutatócsapat.
A Sheffieldi Egyetem kutatói által a The Astrophysical nevű szaklapban publikált tanulmány szerint a korábbiakban vártnál sokkal több olyan csillag lehet az űrben, mint ami a mi naprendszerünk Napjához hasonló, legalábbis a kutatócsapat által megvizsgált tejútrendszerbeli csillagok alapján.
A tanulmány következtetése szerint jelentősen megnőtt az esélye, hogy a jövőben úgynevezett „magma óceán bolygókat”, vagyis a Földhöz rendkívül hasonlító planétákat fognak felfedezni. A kutatócsapat feltételezése szerint ráadásul az égitestté formálódásuk korai szakaszában bukkanhatnak rájuk.
A tanulmányt – aminek megalkotásában nem mellesleg egyetemi hallgatók is részt vettek – vezető professzor szerint a csillagok úgynevezett „fiatal mozgó csoportokba” rendeződnek, a fiatalságukat pedig csillagok korának viszonylatában kell vizsgálni, mivel a feltételezések szerint 100 millió évnél is fiatalabbak lehetnek. Hozzáteszi, csoportonként legfeljebb néhány tíz csillagról lehet szó, amiket eddig azért nem tudtak azonosítani, mert a Tejút-galaxis takarásában voltak.
Kapcsolódó hírünk: