Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Kevesebb tananyagot és több pszichológiai felkészítést követel a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke

A szervezet elnöke szerint nem a pedagógusképzés elbutítását szeretnék elérni, hanem azt, hogy több pozitív tényezővel előremozdítsák a szakma fejlődését.

...svg content...MTI/BME/Philip János
Belföld
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke elmondta, nagyon a végét járja a pedagógus társadalom, és „már csak egy szikra kell”, mivel a kormány visszaél a tanárok türelmével, hivatástudatával, miközben a pályakezdők bére pótlékkal sem éri el a garantált bérminimumot.

„Egy pedagógus akkor tud tanítani, ha biztonságban van, és sokkal több a tudása, mint a diákoknak. Ha egy pedagógus csak annyit tud, mint amennyit meg kell neki tanítani, akkor már régen rossz, mert nem lesznek gyerekek, akik tovább tanulnak, kutatók lesznek, mérnökök lesznek, tanárok lesznek” – nyilatkozta a szakember az ATV-nek. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének választmányi tagja, Nagy Erzsébet úgy gondolja, szükség van a pedagógusképzés megreformálására, ám ha a leendő tanárokkal csupán annyit tanítanak meg, mint amennyire egy középiskolás diáknak szüksége lesz, azzal a szakmát lezülleszthetik:

„Mellesleg, egy középszintű érettségire készítene fel ez a tanárképzés. Tehát az emelt szintű érettségire még egy plusz egy éves iskolán kívüli továbbképzésben kell felkészülniük majdan a tanárjelölteknek. Ez is egészen elképesztő.”

Horváth Péter, a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke elmondta, az átalakítás célja nem a képzés lebutítása, a tervek szerint ugyanis a követelmények könnyítésével a képzési területen lévő jelentős lemorzsolódást szeretnék minimalizálni.

„Én azt gondolom, hogy szakmódszertan kellene, vagy akár pszichológiai jellegű felkészítés is a mai pedagógusoknak. Ha erről van szó, akkor bizonyos értelmében egyfajta tudomány-csökkentéssel egyetértenék” – magyarázta, egyúttal hozzátette, továbbra is megmarad a tanárok kétszakossága, egységesen öt éves lesz majd a pedagógus képzés, ráadásul a tanárjelöltek nem csak végzősként, hanem minden évben gyakorlatot szerezhetnek az iskolában.

Egyszerre 11 állítását cáfolta meg a kormány Magyar Péternek

Vitályos Eszter kormányszóvivő számos olyan állítást cáfolt meg, melyek Magyar Pétertől származnak, amiket hazugságoknak minősített.