Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Karnyújtásnyi távolságban van a koronavírus elleni univerzális gyógyszer

Ausztrál kutatók rájöttek, miként támadja meg a tüdőben található sejteket a pandémia kitöréséért felelős koronavírus.

...svg content...Pixabay
Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

A La Trobe Egyetem kutatói részletes felvételeken demonstrálták, miként lép interakcióba egymással a Covid19 betegséget okozó vírus és a tüdőszövetben lévő proteinek. A MedicalXpress orvosi folyóiratban közzétett cikkből kiderült, Marc Kvansakul vezető kutató bár óvatos, egyúttal úgy véli, jó úton járnak afelé, hogy megfejtsék a kórokozó pontos fertőzési mechanizmusát.

„Világszerte sok beteget láttunk már, aki a betegség akut fázisából felépült, de aztán kiderült, hogy hosszú távon károsodott tüdejük és más szerveik. Ha megértjük, pontosan hogyan következik be ez a károsodás, máris egy fontos lépéssel közelebb kerülünk olyan kezelések kifejlesztéséhez, amelyeket az intenzív osztályon el lehet kezdeni alkalmazni. A végső cél az, hogy az emberek gyorsabban és teljesebben épüljenek fel, valamint megelőzzük a légzőszervi problémák elhúzódását” – mondta a szakember.

A tudósok intenzív erősségű fénysugarak segítségével felvették, miként tud a Sars-CoV-2 kötődni az emberi sejtekben kulcsfontosságú szerepet betöltő Pals1 fehérjéhez, és miként változtatja meg kötődési útját.

Igaz, hogy a koronavírus elleni védőoltás több emberhez jut el világszerte, azonban a hosszú távú komplikációk elleni terápiás eljárások felfedezése még mindig kritikus fontosságú, hiszen nincs garancia arra, hogy a beoltottaknál ne alakulnának ki úgynevezett poszt-covid tünetek.

„Látjuk, hogy a vírus új törzseket képes létrehozni, ami azt jelenti, hogy a jelenlegi vakcináink nem mindig lesznek hatékonyak. A világ számos országában – köztük Ausztráliában is – egy ideig nem valószínű, hogy magas oltottsági szintet sikerül elérni. A koronavírus még nagyon sokáig velünk lesz, ezért az emberek gyors és teljes gyógyulásának elősegítése elengedhetetlenül fontos” – mondta Patrick Humbert, a kutatás másik résztvevője.

Következő lépésben egy olyan készítményt fejleszthetnek ki, ami az ausztrál kutatók által lejegyzett kölcsönhatásokat befolyásolni tudja, tehát egy olyan kezelésről lesz majd szó, ami a fertőzést, ezzel együtt pedig a vírus továbbterjedését és a tüdőszövet károsodását is képes visszafordítani.

Reagált a kormány Románia és Bulgária schengeni csatlakozására

A magyar kormány nemrég reagált Románia és Bulgária schengeni csatlakozására.