Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
360,23 Ft
Euró
388,32 Ft
Font
450,77 Ft
Bitcoin
62,039 $

Izrael 800 ezer adag közeli lejáratú vakcinát semmisít meg, miután azok senkinek sem kellenek

Az izraeli média jelentései azt követően érkeztek, hogy a Palesztin Hatóság felmondta azt a megállapodást, amelynek értelmében Izrael egymillió adag hasonlóan lejáró oltóanyagot adna át Palesztinának, cserébe hasonló mennyiségű új oltóanyagért még ebben az évben.

Fotó: Unsplash/Spencer Davis
Külföld

Borbély Fanni

Szerkesztő

Izrael megsemmisít 800 ezer adag koronavírus elleni vakcinát, amelyek lejárati ideje közeledik, amennyiben egyetlen ország sem hajlandó megvásárolni őket – jelentette az izraeli közszolgálati műsorszolgáltató (KAN).

Bár a KAN hétfőn nem pontosította, hogy az oltóanyagok melyik céghez tartoznak, Tel-Aviv korábban Pfizer/BioNTech oltóanyagokat vásárolt. Június 18-án Izrael beleegyezett, hogy legalább egymillió Pfizer/BioNTech vakcinát küld a Palesztin Hatóságnak egy olyan megállapodás keretében, amelynek értelmében a hatóság a Pfizertől megvásárolt, szeptemberre vagy októberre tervezett mennyiségből ugyanennyi adagot átad Izraelnek. Soron kívül Orbán Viktor és Kína elnöke nagy bejelentéseket tett, itt vannak a részletek

A Palesztin Hatóság azonban felmondta az üzletet, mivel az Izraelből származó dózisok lejártnak tűntek, és nem feleltek meg az egészségügyi minisztérium technikai kritériumainak. A palesztin tisztviselőket a közösségi médiában heves bírálatok érték a vakcinacsere-megállapodás bejelentése után, sokan azzal vádolták őket, hogy nem megfelelő minőségű vakcinákat fogadnak el, és azt sugallták, hogy azok esetleg nem hatékonyak.

Izraelt, amely a felnőtt lakosság mintegy 85 százalékának beoltása után szinte teljesen újranyitotta az országot, heves bírálatok érték, amiért nem osztja meg vakcináit a megszállt Ciszjordániában és Gázában élő 4,5 millió palesztinnal. Az egyenlőtlenségek világszerte megmutatkoztak, mivel a vakcinák nagy része a gazdag országokba került. Mivel ezek az országok előrelépést értek el saját járványaik megfékezésében, nemrégiben elkezdték felajánlani az ellátást a szegényebb országoknak, amelyek hónapokig vártak az oltóanyagokra – írja a TRT World.