Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Újabb tanulmány támasztja alá, hogy a koronavírust mesterségesen állították elő

Már 2020 elején felmerült az elmélet, hogy a SARS-CoV-2 vírust mesterségesen állították elő vagy „turbózták fel” egy laboratóriumban, ám akkor ennek nem sikerült különösebben szárnyra kapnia, miután kiderült, hogy az amerikai hatóságok is benne voltak a kínai kutatásokban.

...svg content...Fotó: Pixabay
Külföld
Author image

Nagy Noel

Szerkesztő

Az elmúlt hetek során azonban újra erőre kapott a teória, hogy a koronavírus laborszökevény lehet, még Joe Biden amerikai elnök is elrendelt egy külön hírszerzési vizsgálatot, valamint a gain of function kutatásokban vastagon érintett Anthony Fauci is elismerte az elmélet legitimitását.

Leegyszerűsítve a gain of function kutatások azon tudományos kísérleteket ölelik fel, melynek során a vizsgált vírust „felturbózzák” mesterségesen, hogy megfigyeljék a viselkedését, ragályozóképességét és az emberekre való veszélyességét. A kutatások támogatói ezt azzal indokolják, hogy fel lehessen készülni jövőbeli járványokra és könnyebben lehessen vakcinákat, valamint gyógyszereket fejleszteni.

Most pedig egy újabb tanulmánnyal támasztották alá, hogy a SARS-CoV-2 mesterséges kreálmány lehet, vagy legalábbis manipulált. A vírus genetikai szekvenálását ezúttal Steven Quay és Richard Muller végezte, akik szintén rátaláltak érdekességekre a kórokozó kapcsán.

Quay a Wall Street Journal hasábjain közzétett publicisztikájában fejtette ki részletesen, hogy miért lehetséges a SARS-CoV-2 laborszökevény mivolta. Leírása szerint ráadásul nem az a leggyanúsabb ennek kapcsán, hogy a járvány kitörése előtt kínai tudósok betegedtek meg, vagy gain of function kutatást végeztek a laborban.

Quay szerint egyszerűen a vírus genetikai térképéből látszik, hogy valami nem stimmel, ugyanis olyan tulajdonságokkal rendelkezik a kórokozó, amelyet más, természetben előforduló koronavírusoknál sosem észleltek még.

A tudósok szerint egyértelműen látszanak a gain of function kutatások nyomai, ugyanis a vírus genomja („fehérjetermelő-gyára”) mesterséges módon lett felerősítve, ráadásul olyan genetikai tulajdonságokat tartalmaz, amelyek a természetben csak rendkívül ritkán fordulnak elő.

„A koronavírusok azon osztályában, melybe a SARS-CoV-2 is tartozik, sosem találták meg a természetben a CGG-CGG génkombinációt. Ez ugyanis azt jelenti, hogy a vírusok ’tanulási képessége”, az úgynevezett rekombinációs képessége nem működőképes. A vírus nem tud olyan szekvenciát felvenni, amely nem fellelhető más vírusokban” – fogalmaztak.

A tudósok szerint vannak további tudományos bizonyítékok arra vonatkozóan, hogy a SARS-CoV-2 egy mesterséges vírus. Állításuk szerint különösen az utal erre, hogy a SARS-hoz és a MERS-hez képest rendkívüli különbségek vannak a CoV-2 genetikai sokszínűségében.

Mint fogalmaztak, a korábbi két járványt okozó koronavírus gyorsan és folyamatosan fejlődött, ahogyan terjedt az emberek között, viszont a SARS-CoV-2 esetében az a különös, hogy már az első pillanattól kezdve egy „erősen fertőző formát” vett fel, amint elkezdett emberek között terjedni – mely szintén a gain of function kutatásokra utaló jel.

Egy korábbi tanulmányban már szintén kifejtette egy brit-norvég tudóspáros, hogy a SARS-CoV-2 génjeiben fellelhetők olyan nyomok, amelyek mesterséges belenyúlásra utalnak, többek között az, hogy a vírus bizonyos részében négy pozitív töltésű aminosav helyezkedik el egymás mellett, mely „nem fordulhat elő a természetben”.