Koronavírus – a remdesivir klinikai tesztelése eddig biztató eredményeket mutat
A legújabb kutatások bebizonyították, hogy az elvégzett gyógyszeres kezelések pozitív hatással voltak a koronavírus-betegekre.
A legújabb kutatások bebizonyították, hogy az elvégzett gyógyszeres kezelések pozitív hatással voltak a koronavírus-betegekre.
A több mint ezer kórházi ellátásra szoruló COVID-19 fertőzöttnek beadott remdesivir készítmények felgyorsították a gyógyulási folyamatokat – számolt be róla a New England Journal of Medicine orvostudománnyal foglalkozó lap.
Összesen 1 059 beteget vizsgáltak, közülük 538-an kapták meg a Gilead Sciences antivirotikumát, 521 embernek pedig hatástalan placebót adagoltak. A kutatásból kiderült, hogy a felépülési idő középértéke a remdesivirnél 11 nap volt a placebocsoport 15 napjához képest.
A teszteléseket február 21-én kezdődtek és április 19-én fejeződtek be, az önkéntes koronavírus-fertőzötteket az Egyesült Államokból, Dániából, az Egyesült Királyságból, Görögországból, Németországból, Mexikóból, Dél-Koreából, Spanyolországból, Japánból és Szingapúrból toborozták.
Április 22-ig 482 páciens épült fel teljesen a betegségből, 81-en azonban sajnálatos módon az életüket vesztették.
A remdesivir esetében 114 embernél léptek fel súlyos mellékhatások, míg a placebóval kezelt csoportnál 141-en produkáltak komolyabb tüneteket.
A hivatalos jelentés szerint április 28-ig a 29 napos tesztelési fázist a 391-en teljesítették a remdesivires csoportból, a placebóval ellátott csoportból pedig 340-en gyógyultak fel vagy hunytak el.