Kutatás folyik a legelső koronavírus-fertőzött után, hogy kiderüljön a járvány valódi eredete
Mondhatni vadászat folyik a „Su páciens” néven ismert kínai nő után, aki a vírus lehetséges laboratóriumi szivárgása miatt fertőződhetett meg Vuhanban.
A 61 éves nő állítólag novemberben kapta el a rejtélyes betegséget – körülbelül egy hónappal azelőtt, hogy Kína bejelentette a járvány kitörését az Egészségügyi Világszervezetnek. Kínára egyre nagyobb nyomás nehezedik, hogy tiszta vizet öntsön a pohárba, mivel egyre több közvetett bizonyíték kerül elő, amelyek a Vuhani Virológiai Intézethez (WIV) kötik a világjárványt.
Brit kémek mostanra elismerték, hogy az elmélet „megvalósítható”, Joe Biden amerikai elnök „megduplázott” vizsgálatot rendelt el, és egy új tanulmány azt állítja, hogy bizonyítéka van arra, hogy a vírust „megtervezték”. És mindezek között van egy titokzatos nő is, akit csak „Su páciensként” ismernek.
Állítólag egy vezető kínai tisztviselő hibájából derültek ki esetének részletei, mivel ő lehetett az egyik első koronavírus-fertőzött. A kínai orvosi folyóiratban szereplő képernyőfelvételen látható, hogy „Su páciens” körülbelül öt kilométerre lakott a WIV-től a Zhuodaoquan utcában. Novemberben betegedett meg koronavírus-szerű tünetekkel, és a közeli vuhani Rongjun kórházba szállították.
Ju Csuanhua professzor, a Vuhan Egyetem biostatisztika professzora a Health Times című kínai folyóiratnak elmondta, hogy 2020 február végéig 47 ezer eset volt a megerősített és feltételezett eseteket tartalmazó országos adatbázisában. Az esetek közül két olyan nőről számolt be, akiket novemberben kezeltek, s bár a legtöbb személyes adat elmosódott az orvosi feljegyzésekről készült képernyőfotón, de az egyik novemberi eset a „Su páciens” néven ismert beteg nőé.
A nő nagyon közel lakott mind a WIV-hez, mind egy másik, kevésbé szigorúan őrzött laboratóriumhoz, amelyet a Kínai Betegségellenőrző Központ működtet, körülbelül 1,5 kilométerre, további kérdéseket vet fel a laboratóriumi szivárgás lehetőségével kapcsolatban.
Kína azonban továbbra is ingerülten tagad mindent – a múlt héten Joe Biden amerikai elnököt támadta, mivel azzal vádolta, hogy politikai játékot űz, és újra felelevenítette saját, megalapozatlan állításait, miszerint a koronavírus eredetileg az Egyesült Államokból származhat. Eközben hivatalosan elismeri, hogy a betegség első esete december 8-án történt, hetekkel azután, hogy „Su páciens” megbetegedett, a vírust pedig először december 31-én jelentették a WHO-nak.
Egy nagyon korai, gyanús páciens pontos nevét, korát és címét már közel egy hónappal a hivatalos első eset előtt sikerült megállapítani.
A leleplezéseket Gilles Demaneuf fedezte fel, aki a DRASTIC online nyomozócsoporttal dolgozik együtt, akik egymástól függetlenül vizsgálják a koronavírus eredetét. Demaneuf elmondta: „Az elmúlt hetekben az emberiségnek nem kellett volna ilyen sok időt eltöltenie ezzel: képesek voltunk pontosan meghatározni egy nagyon korai gyanús páciens pontos nevét, korát és címét, majdnem egy hónappal a hivatalos első eset előtt. Ez a cím közvetlenül a 2-es metróvonal mellett van, nem messze a Népi Felszabadító Hadsereg kórházától, ahol a legkorábbi esetek közül néhányat kezeltek.”
A metró naponta egymillió embert szállít, összeköttetésben van a vuhani piaccal, a nemzetközi repülőtérrel és a Vuhani Virológiai Intézettel is. A kínai vasúthálózat, amivel az emberek hazamentek a kínai újévi ünnepekre, vélhetően kulcsszerepet játszott a vírus korai terjedésében. A DRASTIC korábban a The Sun Online-nak számolt be a WIV hiányzó adatbázisairól, amelyek a vírus eredetére vonatkozó bizonyítékok lehetnek.
A rendkívüli felfedezés azt mutatja, hogy a Nyugat nagyon is komolyan veszi ezt a lehetőséget, annak ellenére, hogy a tudósok és politikusok a világjárvány kezdeti napjaiban határozottan elutasították ezt a narratívát. Kínát régóta vádolják azzal, hogy eltussolta vagy elferdítette a világjárvány kezdeti napjaiban játszott szerepét, és többen is azt állítják, hogy a kommunista párt manipulálta a megbetegedési és halálozási adatokat, miközben visszatartotta az információkat a WHO-tól.