Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

AKTUÁLIS

AKTUÁLIS

Szlávik: a mutánsok fogják meghatározni, hogy lesz-e komolyabb negyedik hullám

Szlávik: a mutánsok fogják meghatározni, hogy lesz-e komolyabb negyedik hullám

Szlávik: a mutánsok fogják meghatározni, hogy lesz-e komolyabb negyedik hullám
Fotó: Balázsi Andrea asszisztens előkészíti a német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyagot, a Comirnaty-vakcinát a Jósa András Oktatókórházban kialakított oltóponton Nyíregyházán 2021. május 23-án. MTI/Balázs Attila

Szlávik János, az egyik legnevesebb hazai szakember szerint továbbra is nagyon fontos az oltások beadása, különösen a mutánsok miatt.

Szlávikot a TV2 stúdiójában kérdezték meg arról, hogy látja a nyarat, illetve egyáltalán min múlhat, hogy lesz-e negyedik hullám. „Egész Európában látjuk, hogy csökken az eseteknek a száma, és ez tavaly nyáron is így volt.”

A cikk a videó után folytatódik

„Én tudom, hogy ez a vírus nem szezonális, legalábbis úgy tűnik, hogy nem szezonális, de mégis tavaly nyáron nem volt túl sok eset. Úgy gondolom, hogy az őszre kell koncentrálni, illetve hangsúlyozom még egyszer, arra hogy még többen be legyenek oltva.”

Melyek az ok a kockázati tényezők, amik előidézhetnének egy esetleges újabb veszélyhelyzetet, járványhelyzetet? „Egyértelműen a mutánsok. Azt mindenki látja, és megint csak Angliát tudom példának hozni, ahol terjed az indiai mutáns.”

„A mutánsok fogják meghatározni azt, hogy lesz-e komolyabb negyedik hullám, vagy nem lesz, hiszen a mutánsok sokkal gyorsabban terjednek az oltatlanok között. Némi veszélyt jelentenek az oltottakra is, de szerencsére nem túl nagyot.”

Szlávik nincs elragadtatva a felnőttek jelenlegi oltási hajlandóságától

„Tehát megbetegedhet az is, aki be van oltva, de súlyos beteg szinte egészen biztos nem lesz, pláne nem fog kórházba kerülni. Ezért is jó az átoltottság.