Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

Évente több százezren halnak bele túlórázásba egy új tanulmány szerint

Az egyik legújabb kutatás alapján öt évvel ezelőtt 745 ezer ember veszítette életét túlórázáshoz köthető agyvérzésben és szívbetegségben.

...svg content...Unsplash
Egészség/Életmód
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő
TÉMÁK

A BBC hírportál által közölt tanulmány szerint a legtöbb haláleset túlórázás miatt Délkelet-Ázsiában és a nyugat csendes-óceáni térség országaiban történt, az Egészségügyi Világszervezet szerint pedig ez a trend a koronavírus-járvány miatt súlyosabb lehet, mint azt korábban feltételezték.

Az eredményekből kitűnik, hogy az 55 vagy annál több órás munkahét 35 százalékkal növeli meg az agyvérzés és 17 százalékkal a szívelégtelenség miatti elhalálozás rizikóját a 35-40 órás munkahéttel szemben. Soron kívül Nagyar Márton a romániai életszínvonalról: „A románok sehol nincsenek hozzánk képest”

Bebizonyították azt is, hogy a túlórák miatt elhunytak több mint 66 százaléka középkorú vagy idősebb férfi volt, továbbá a halál beállta előtt már évekkel, sok esetben évtizedekkel álltak át túlórázásra.

Habár a covid-járvány már nem került bele a statisztikákba, a WHO úgy gondolja, a home office során látott megugrás és a gazdasági problémák tovább mélyíthették a túlórázással kapcsolatos gondokat.

Egyes adatok alapján azokban az országokban, ahol nemzeti zárlatot vezettek be, a munkaórák számát 10 százalékkal megemelték.

Mindezekből kifolyólag kijelenthető, hogy a hosszú munkaórák a felelősek a munkahellyel összefüggésbe hozható betegségek egyharmadáért, ezért a WHO azt kéri a vállalatoktól és a munkáltatóktól, szabjanak ki egy egységes felső határt, amit ne szabadjon átlépni.

Nagy Mártont idegesíti, amikor a reptér visszavásárlását kritizálják

Nagy Márton nagyon is elégedett a Liszt Ferenc Repülőtér visszavásárlásával, amit aranytartaléknak is tart.