VR-eszközök is segítik a frontvonalakban dolgozó orvosok munkáját
Az Imperial College Healthcare NHS Trust orvosai a Microsoft Hololens virtuális realitását használó interfészt tesztelik annak érdekében, hogy a védőfelszerelések hiányában csökkentsék az egészségügyi dolgozók fertőzésveszélyét.
A kevert és a bővített valóság technológiái egyre szélesebb körben terjedtek el a londoni Imperial College alkalmazottjai között.
Gyakorlatban úgy használják ki a Microsoft Hololensben rejlő lehetőségeket, hogy a koronavírus-pácienst kezelő orvos a fejére szerelt headsettel rögzíti a betegen elvégzett vizsgálatokat, melyet a másik szobában tartózkodó kollégái a Microsoft Teamsen keresztül figyelhetnek.
Ezzel az új módszerrel a szakmai stáb 83%-kal csökkentette a fertőzés rizikóját, mellette pedig a védőfelszerelések használata is háttérbe szorult, mivel így sokkal kevesebb köpenyt, maszkot és kesztyűt kell igénybe venniük.
A VR-eszközök klinikai alkalmazása már évek óta téma volt az egészségügyben. A sebészek például tanulmányozhatják a röntgenfelvételeket és szimulálhatnak egy operációt a valódi beavatkozás elvégzése előtt. A Hololensnél a Medical iSight biztosította a kellő védelmet a headset és a Remote Assist technológia között.
A Medical iSight a tökéletes internetes csatlakozásért és az optimalizálásért, valamint a klinikai integrációért is felelős, az orvosoknak ugyanis egy könnyen kezelhető felületre van szükségük, mely lehetővé teszi számukra a betegek adekvát ellátását.
A kevert valóság egy nagyobb csoportba, az ún. térbeli realitások közé tartozik. Elképzelhető, hogy a jövőben több helyen is használni fogják a Hololenset, ezért a VR-piac akár 30 milliárdos bevételre tehet majd szert 2030-ra a becslések alapján.
A koronavírus-járvány meglepő módon előrelendítheti a virtuális realitással kapcsolatos megoldásokat és fejlesztéseket, mivel rendkívül fontos a távolságtartás és az érintkezés minimalizálása.
Az új statisztikai modellek szerint korábban kellett volna megkezdeni a védekezést: