Egy újabb kutatás bizonyítja a gyerekek koronavírussal szembeni ellenállóképességét
A gyerekek orrában és nyálkahártyájában sokkal kevesebb olyan receptor található, amely elősegítheti a COVID-19 kórokozó sejtekbe való bejutását.
Az ACE2 nevű receptor lényegében egy molekuláris ajtóként fogható fel, amely – mint korábban már kiderült – a koronavírus terjedésében kulcsszerepet játszik. A legújabb kutatásban több mint 300 ember mintáját vizsgálták.
A 4 és 60 év közötti korosztály adataiból rájöttek, hogy az idősebbeknél nagyobb mennyiségben fordul elő az ACE2 az orrban, míg a 10 év alattiaknál jóval kevesebb receptort azonosítottak.
A New York-i Mount Sinai Kórház kutatói elmondták, hogy
„A felnőttekhez viszonyított alacsonyabb ACE2 kiválasztás a gyermekeknél tökéletesen bizonyítja a COVID-19 kisebb mértékű gyakoriságát a fiataloknál.”
A tudósok kizárólag azokat a sejteket figyelték, amelyek az orr belsejében találhatóak, mivel itt léphet először kontaktusba a koronavírus az emberi szervezettel.
Az ACE2 receptor más helyeken, például a légzőrendszerben pozitív hatást is kifejthet, akár védhet minket a fertőzésektől. Ezeket a lehetőségeket a tanulmányt készítő professzorok egyelőre még nem vették górcső alá.
A tengerentúlon továbbra is súlyos a helyzet: