Kezdőlap

Friss hírek

Fontos hírek

Felkapott

Menü

Dollár
366,88 Ft
Euró
400,91 Ft
Font
479,38 Ft
Bitcoin
64,084 $

MacOS-től átvett funkció is szerepel a Windows 10 újdonságai között

A Microsoft kedd éjjel tartotta meg történetének első Build konferenciáját, amelyen egy csomó új funkciót jelentettek be.

Smart
Author image

Kulcsár Péter

Szerkesztő

Olyan újdonságokról számoltak be a redmondiak, mint például a kvantumszámítógépekre tervezett OpenAI, az Office-ra érkező élő csapatmunkát elősegítő csempék és a Lists, ami egy vadonatúj szolgáltatás az otthonról dolgozók számára.

Mindezekkel együtt nagyon sok kulcsfontosságú módosítást hajtottak végre az operációs rendszeren, amelyek közül kiemelendő a Linux UI Windows-alapokon való futtatása, valamint az Apple operációs rendszerére hajazó keresési funkció. Soron kívül Küszöbön az új gázszerződés Törökországgal – Szijjártó Isztambulban tárgyal

PowerToys Run indító

Ha valaha is használtunk már MacBookot vagy iMacet, akkor egészen biztosan segített az appok és fájlok felkutatásában a Spotlight nevű alkalmazás. A Microsoft ezt szinte egy az egyben lekoppintotta és elnevezte PowerToys Runnak. Lényegében a korábban megszokott Run, azaz Futtatás applikációnak a bővített változatát kapjuk, ahová a parancssorok mellett a keresendő fájlok betűit is begépelhetjük majd.

Windows Terminal 1.0

A Windows Terminal egy parancssorokból álló, régi MS-DOS-ra emlékeztető program, ahol különféle utasításokkal láthatjuk el a számítógépünket. Az egyszerű, sötét alapon világos betűk után végre egy szemnek is tetszetős interfészen lehet dolgozni, amelynek a színét és a betűtípusát, valamint a stílusát is személyre szabhatjuk.

Linux GUI applikációk érkezése Windowsra

A Microsoft még több Linuxszal kapcsolatos funkciókat tesz elérhetővé Windows 10-en belül. A Windows Subsystem for Linux (WSL) egy teljes Linux kernel támogatást fog kapni, ami már május végétől rendelkezésére állhat a programozóknak és a felhasználóknak.

Ezen felül a grafikus felhasználói felületet (GUI) igénybe vevő appok kihasználhatják a grafikus vezérlő hardveres gyorsítását is a jobb vizuális teljesítmény elérése érdekében.

Eddig a fejlesztőknek harmadik féltől származó szervereket kellett alkalmazniuk, ha GUI-alapú Linux programokat akartak futtatni a Microsoft operációs rendszerén, mostantól azonban erre egyáltalán nem lesz szükség.

Közben egyre valószínűbb, hogy az Unreal Engine 5 számítógépekre is kellően optimalizálva lesz:

https://liner.hu/kiderult-milyen-pc-kepes-futtatni-a-playstation-5-demojat/